Moje dziecko nie chce jeść

Wydawnictwo: Mamania
joly_fh

Twoje dziecko nie chce jeść. Trwa to tygodniami, może nawet miesiącami i latami. Może pije tylko mleko, zjada suche bułki, a od święta dwa kęsy jabłka. Przygotowujesz mu skomplikowane i zdrowe potrawy, zabawiasz przy posiłkach, całe wasze życie kręci się wokół pytań „co zjadło?”, „ile zjadło?”, „kiedy wreszcie będzie jeść normalnie?”. Jeżeli w tym opisie rozpoznajesz swoją rodzinę, to jest to...

Jeżeli w tym opisie rozpoznajesz swoją rodzinę, to jest to książka właśnie dla ciebie. Carlos González, ceniony specjalista od rozwoju dzieci, rozwiewa obawy rodziców. Wyjaśnia, dlaczego dzieci czasem odmawiają jedzenia, przestrzega przed pułapkami siatek centylowych i tłumaczy, jak procesy wzrostu i aktywność fizyczna wpływają na zapotrzebowanie kaloryczne.

W książce znajdziesz między innymi:
- najczęstsze przyczyny problemów z jedzeniem,
- porady, jak ich uniknąć,
- przestrogi przed zmuszaniem dzieci do jedzenia.

źródło opisu: Wydawnictwo Mamania, 2013

źródło okładki: http://www.mamania.pl/ksiazki/moje-dziecko-nie-chce-jesc,42

Hanna | 2014-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2014

Świetna książka. Polecam gorąco wszystkim rodzicom, mającym problem z brakiem apetytu ich pociech. Książka oczywiscie nie daje zlotej rady, jak nakłonić dziecko do jedzenia, bo takiej rady nie ma, ale pozwala rodzicom zobaczyc problem z odpowiedniej perspektywy, zdać sobie sprawę, że nie jesteśmy jedyni w takiej sytuacji i zaoszczędzić sobie wiele nerwów, zwlaszcza tych związanych z komentarzami pediatrów na temat przyrostu wagi maucha. Dla mnie ta pozycja byla raunkiem przed budowaniem sobie i dziecku traumy zwiazanej z karmieniem na siłę.

Ellifain | 2017-03-30
Przeczytana: 30 marca 2017

Pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica, a najlepiej nawet dla przyszłego rodzica. Lekko napisana, czyta się szybko, a zawiera mnóstwo informacji, które mogą polepszyć pewność siebie w odpieraniu "dobrych rad" wszystkich specjalistów od żywienia dzieci tj. sąsiadki, babcie, ciocie i pediatrzy z wiedzą sprzed 30 lat.

linka35 | 2015-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2015

Obowiązkowa pozycja dla młodych, współczesnych rodziców, nie tylko tych posiadających "niejadka". Choć sporo wiedziałam, dopiero teraz czuję się jakby mi otworzono oczy. Trochę historii, trochę humoru, dużo faktów naukowych i piękna historia jako pointa.

kotekwpaski | 2016-06-05

Pomogla mi spokojnie zaufać własnemu dziecku. Polecam absolutnie każdemu, kto ma jakikolwiek kontakt z dziećmi (babciom, ciociom, a nawet paniom z warzywniaka).

elianka | 2015-01-12
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 10 stycznia 2015

Świetna książka o mechanizmach jedzenia u dzieci. Lektura, która oszczędzi nerwów niejednej mamie "niejadka"

Monika | 2015-03-19
Przeczytana: 19 marca 2015

Rewelacyjna książka. Kupiłam ją na przyszłość, bo moje dziecko to dopiero niemowlę, a okazało się, że o niemowlętach też jest sporo. Główna teza książki to "Nie zmuszaj dziecka do jedzenia". Dotyczy to również karmienia piersią. Często lekarze niepotrzebnie straszą matki tym, że dziecko jest np. w 15 centylu i trzeba dokarmiać je MM, a jest to niepotrzebne.

Rakij | 2017-09-27
Przeczytana: 26 września 2017

Całą książkę można by streścić jednym zdaniem "Nie zmuszaj dziecka do jedzenia". Cała reszta to jedynie argumenty na potwierdzenie powyższej tezy. Książka może przydatna i pomoże rodzicom, szczególnie niedoświadczonym, ale to jednak trochę mało jak na prawie 200 stron.

steffburton | 2013-07-11
Przeczytana: 14 lipca 2013

genialna książka

Dorota | 2016-11-06
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 25 września 2016

Niezwykle uwalniająca lektura dla wszystkich rodziców.
Zdecydowanie nie tylko tych, których dzieci nie chcą jeść!

Odczarowuje siatki centylowe i tabelki, w których pediatrzy usilnie chcą "zmieścić" nasze dzieci. W zamian uczy zaufania i szacunku do dziecka również przy stole. Ta książka zdjęła ciężar z moich barków, bo często rodzicom tylko wydaje się, że dziecko je za mało.

Lektura dostarczyła mi dużo rzetelnej wiedzy (autor jest uznanym pediatrą), sprowadzających się jednak do jednego przesłania - "Nie zmuszaj dziecka do jedzenia. Nie zmuszaj go nigdy, żadnym sposobem, pod żadnym pozorem, z żadnego powodu."

drapichrustka | 2017-08-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

"Moje dziecko nie chce jesc" to obowiazkowa lektura rodzicow. Po ksiazke powinniśmy sięgnąć najlepiej jeszcze przed urodzeniem dziecka, żeby oszczędzić sobie nerwow zwiazanych z potencjalnym niejadkiem, ktory jest niczym innym jak zderzeniem zbyt wysokich oczekiwań zywieniowych rodzicow i pediatrow w stosunku do faktycznych potrzeb dziecka. Ostatni rozdzial "A gdyby nas ktos zmuszal do jedzenia" jest genialna puenta calej książki. Polecam. 10.08.2017