W 80 dni dookoła świata

1 714
klasyka
yyhhh

Inne wydania

W 80 dni dookoła świata w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na kredowym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Kiedy szanowany angielski gentleman Mr Phileas Fogg zakłada się z kolegami, że w wyznaczonym czasie objedzie dookoła Ziemię,...

Kiedy szanowany angielski gentleman Mr Phileas Fogg zakłada się z kolegami, że w wyznaczonym czasie objedzie dookoła Ziemię, nikt mu nie wierzy!
A zwłaszcza już wtedy, gdy w ślad za nim wyrusza agent angielskiej policji... Dlaczego wciąż depcze mu po piętach i co z tego wszystkiego wyniknie?
Szalone przygody, liczne niebezpieczeństwa, piękne krajobrazy, prastare miasta, nieznane obyczaje... Mr Phileas Fogg zaprasza w podróż i Ciebie!
Na potrzeby wydania w serii Kolorowa Klasyka nowe tłumaczenie przygotowała Natalia Jaskula. Liczne kolorowe ilustracje Mikołaja Kamlera w niesamowity sposób oddają klimat podróży, sprawiając, że lektura powieści Julisza Verne'a jest jeszcze przyjemniejsza! Twarda oprawa gwarantuje natomiast trwałość książki i znakomity wygląd na półce!

źródło opisu: http://www.greg.pl/

źródło okładki: http://www.greg.pl/

Arek | 2016-01-31
Na półkach: 2016
Przeczytana: 29 stycznia 2016

Najbardziej znaną powieścią Juliusza Verna jest "W 80 dni dookoła Świata" Sądziłem że będzie utworem z mnóstwem przygód i że będzie wciągała. Niestety primo nie ma tu mnóstwa przygód, secundo nie absorbowała mojej uwagi dość wystarczająco, bym zechciał przeczytać ją do końca.
Będąc brzdącem oglądałem ciekawy serial czy też film na podstawie tego utworu, niestety to wspomnienie, powraca jak przez mgłę która je zniekształca i zapewne upiększa. Miałem w związku z tym wielkie wymagania, tym bardziej jestem rozczarowany.
Pan Juliusz pomysł miał dosyć ciekawy, ale realizacja okazała się przeciętna. Postacie nie miały ikry, nie zostały ociosane ze słów ta by przejmować, bym ja czytelnik zaciskał pięści aż zbieleją knykcie i dopingował Fileasa Fogga w jego przedsięwzięciu. Miałem wielkie nadzieje, niestety zostały zawiedzione.

Thomas886 | 2015-06-28
Na półkach: 2015
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fileas Fogg zakłada się ze swoimi przyjaciółmi z klubu 'Reforma' o to, że zdoła objechać świat w 80 dni.
Gdy tego samego dnia wyrusza ze swoim służącym Passepartout, padają oskarżenia w stronę Fogga o kradzież pieniędzy z banku.
Ich tropem wyrusza agent Fix.
Podczas podróży ratują także hinduskę, która miała zostać spalona wraz ze swoim zmarłym mężem.
Tych i wiele innym przygód przeżywają w drodze do Londynu skąd wyruszyli.

Powieść podobała mi się i uważam, że jest przeznaczona dla każdego kto szuka chwili relaksu, a nie tylko dla dzieci i młodzieży.

Wojciech Gołębiewski | 2016-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2016

Czas robi swoje. To co zachwycało 60 lat temu, dzisiaj, w wielu przypadkach, nuży. Czytam ze względu na sentyment do własnej młodości. I ziewam bo tyle porywających przygód. Jedno teraz odkryłem: bohaterem nie jest Fogg, a Fix, który pokonuje trasę i trudności, nie poszukując przygód, a wzorowo pełniąc służbę.
Wysoka nota za niepowtarzalną fantazję autora. Przypominam, że Verne (1828 – 1905) to wymyślił 144 lata temu tj w 1872 roku.

Kalissa | 2014-02-10
Na półkach: Przygoda - Podróż

Bardzo lubię głównego bohatera - Phileasa Fogga. Mam jednak zawsze wrażenie, że w powieści nie wykorzystano należycie potencjału tej postaci - to jest tego mistrzowskiego połączenia flegmatycznego i nudnego dżentelmena-automatu, który skrywa serce i duszę pełne uczuć oraz żądzy przygód.

Są w powieści takie momenty, kiedy po prostu uwielbiałam głównego bohatera. Zwłaszcza za ten moment, kiedy prawie rzucił się z bronią - aby ratować Audę ( dzięki Bogu Jean był na miejscu:), dalej za moment, kiedy został na stacji, aby ratować swojego służącego, i w końcu kiedy niczym korsarz przejął statek i zaczął nim dowodzić, tak świetnie, jak gdyby był marynarzem:)

Powieści Juliusza Verne zawsze przenoszą mnie w inne czasy - dlatego bardzo je lubię. Zawierają też w sobie czystego ducha przygody:)Ale tej realnej przygody, gdzie bohaterowie mierzą się z własnymi siłami, własnym charakterem i idą ku nieznanemu!

JaneS | 2015-07-04
Na półkach: 2015 rok
Przeczytana: 04 lipca 2015

Większość osób marzy, aby podróżować, odkrywać nowe zakątki śledząc swoje poczynania na mapie. Nastolatkowie chcą w czasie wakacji "odciąć się" od nauki, obowiązkowych lektur szkolnych, sprawdzianów i niezapowiedzianych kartkówek, ogólnie rzecz biorąc "odciąć" się od codziennej duszącej niczym wąż boa monotonni i odbyć jakąś wspaniałą przygodę, którą będą wspominać z uśmiechem na twarzy na starość. Zaś ludzie w sile wieku, którzy mogą pochwalić się już wnukami, a nawet prawnukami, marzą tylko o tym, aby zaszyć się w spokojnym, sielankowym miejscu i godnie przeżyć swoją starość. Ale czy któraś w tych wszystkich osób marząca o dalekich podróżach zdecydowałaby się odbyć wyprawę dookoła świata w osiemdziesiąt dni i to całkowicie spontanicznie- nie zabierając żadnych śpiworów ani zapasu żywności?

Tajemniczy, ekscentryczny dżentelmen Phileas Fogg przyjmuje zakład, że w ciągu 80 dni okrąży całą kulę ziemską. Wraz ze swoim wiernym lokajem i piękną księżniczka Aoudą rozpoczynają...

Aesir | 2015-09-06
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 17 lipca 2015

Okres letni sprzyja lekturze książek lekkich, relaksujących, nieskomplikowanych, lecz natchnionych pozytywnym, optymistycznym przekazem, do których zaliczam właśnie powieść "W osiemdziesiąt dni dookoła świata". Oczywiście treść tejże opowieści jest już z dawna zdezaktualizowana w scjentystycznej, czy merytorycznej warstwie, wszelako najistotniejszy jej aspekt stanowi, moim zdaniem, intencja autora, nadająca temu dziełu szczególnie konstruktywną i wysoką jakość.
Znane wszystkim pasjonatom twórczości pana Juliusza Verne'a są jego fascynacja rozmaitymi dyscyplinami nauk, a także entuzjazm wobec szerokich możliwości ludzkich działań, determinowanych rozwojem ówczesnych technologii. Charakterystyczny zachwyt badawczy, wszelako wolny od pychy scjentyzmu, występuje we wszystkich utworach tego pisarza. Każde dzieło pana Verne'a stanowi odrębny przegląd wynalazków i hipotez naukowych, które zajmowały najznamienitsze umysły współczesnych mu uczonych i eksperymentatorów. Juliusz Verne z...

Yevoni | 2016-10-18
Na półkach: 2016
Przeczytana: 18 października 2016

No i stało się, w końcu sięgnęłam po jednego z klasyków przeniesionego na ekran TV na wszelkie możliwe sposoby. Mieliśmy już bajkę dla dzieci, Bolka i Lolka, stare i nowe filmy. Skoro widziałam już niemal wszystkie ekranizacje dlaczego do tej pory nie sięgnęłam po pierwowzór? Odpowiedź jest dość prosta, mój organizm instynktownie wyczuwał, że popsuje sobie tylko pozytywne wrażenia.

"W 80 dni dookoła świata" jest dosłownie taka jak pan Fogg, niemożliwie statyczna. Może i bohaterowie odbywają podróż po każdym możliwym zakątku świata ale tak naprawdę nie dzieje się tam kompletnie nic. Każda akcja jest spłycana do granic a opisy ograniczają się do wyliczania godzin i dni.

Bohaterowie są... no cóż, również do ponarzekania. Obieżyświat (he? Polskie tłumaczenie...) jest nijaki i zamiast wysportowanym byłym cyrkowcem wydaje mi się taką rozmemłaną, i na dodatek głupią, kluchą. Pani Aouda: w zasadzie mogło by jej nie być a została wprowadzona tylko po to, żeby wysunąć końcową puentę. Dużo...

Kasia1101998 | 2016-02-28

Książka bardzo mi się podobała, nie pamiętam za wiele z samej fabuły(czytałam tą książkę w podstawówce), jednak dobrze pamiętam do dziś jak szybko i przyjemnie się czytało. Dlatego warto ją przeczytać :)

Marcin | 2015-05-09

"W 80 dni dookoła świata" czytałem niegdyś z wypiekami na twarzy, jednak tamten urok dawno już się ulotnił i jedyne co pozostało to pewien sentyment do młodzieńczych lektur. Powieści podróżnicze uczyły niegdyś najmłodszych szacunku dla odmienności i różnorodności kultur. Tak jest i w tym przypadku. Co więcej, powieść bywa dowcipna (Phileas Fogg to klasyczne chyba uosobienie angielskich cnót, a Obieżyświat to najprawdziwszy francuski zawadiaka). Zapewne niejeden z miłośników Verne'a się ze mną nie zgodzi, ale uważam tę książkę za lepszą od "Tajemniczej wyspy", którą przeczytałem po latach bez większej satysfakcji.

Aguares | 2014-07-05

Doskonała opowieść o przezwyciężaniu każdej trudności jaką spotykamy na drodze by osiągnąć swój upragniony cel. Ta książka doskonale pokazuje, że jeśli człowiek czegoś naprawdę pragnie potrafi wszystko.

Klasycy skazani na ekranizacje

Klasyczne powieści, najlepiej XIX-wieczne, ale XVIII wiek lub początki XX również się nadadzą - to najpopularniejszy materiał, jaki wykorzystują filmowcy tworząc adaptacje. Dziś o 10 autorach klasyki, których powieści są najczęściej ekranizowane.