W 80 dni dookoła świata

Natalia Jaskula Esquerré
Kolorowa Klasyka
verne przygodowa klasyka fogg 80 dni dookoła świata podróż

Przyjemny klasyk ;)

Przygody, przygody, problemy i jeszcze raz przygody. W tych słowach mogę określić tę książkę. Dla każdego lubiącego poznawać świat w literaturze. Z resztą jak wszystkie książki J. Verne'a nie brakuje w nich akcji i ciekawostek geograficznych.

Moje późne początki przygód z twórczością Verne'a. Książka lekka, przyjemna, w sam raz na wakacje. Nie wiem dlaczego, ale zawsze wydawało mi się, że Phileas Fogg podróżował również balonem. Nic bardziej mylnego.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeczytana, na półce:)

Gdybym była dzieckiem, to byłaby to dla mnie powieść rewelacyjna. Teraz, jest jedynie prostą i banalną historią 🤷 rozumiem dlaczego dorośli się nią zachwycają i doceniam ją za to, ale mnie nie porwała 😕

Przeczytałam ta ksiażkę razem z moimi synami. Cóż to była za przygoda, przemierzajac świat wraz z Phileasem Foggiem! Wspaniale wykreowani bohaterzy dodawali tylko uroku całej historii. Kto jeszcze takiej podróży nie przebył, zachęcam.

teraz czytam tą książkę ale już wydaje mi się że będę ją czytać jeszcae z min.2 razy 🧡💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💝💝💝💝💝

Klasyka, lekka, zabawna. Sprawia, że aż chcę się wyrwać z monotonii i codziennej szarości. Jak śpiewał Fisz "zwiedzać świat, zwiedzać cały świat"

czasami lubię sięgną po książkę rekomendowaną dzieciom lub młodzieży, podobała mi się

Powieść Juliusza Verne`a została wydana po raz pierwszy w 1872 roku. Należy do cyklu powieści fantastyczno-podróżniczych Niezwykłe podróże. Nie wiem czy jest jeszcze ktoś, kto nie zna w podstawowych zarysach treści tej książki?
Głównym bohaterem jest Fileasz Fogg - około 40-letni, samotny Anglik. Mieszka w Londynie. Nie wiadomo o nim nic bliższego. Ma ogromną fortunę,...

Dyskusje

8 918