Zaułki

2016-12-01
2016-12-01

Wysłuchane jako audiobook
Książka 6/10
Lektor 8/10 (Wojciech Masiak)
To książka dla tych którzy lubią kryminał milicyjny, dla tych którzy chcą dowiedzieć się o czasach poprzednio minionych (np ukradziono człowiekowi kilkanaście koszul..) Bo koszul normalnie nie było w sklepie (I innych rzeczy też)

Wysłuchane jako audiobook
Książka 6/10
Lektor 8/10 (Wojciech Masiak)

Legimi odkryło przede mną istnienie kryminałów z myszką. I dobrze. Można się cofnąć w czasie i przyjrzeć pracy towarzyszy milicjantów w czasach słusznie minionych. Gdy się działo coś natury kryminalnej to dzwoniło się na Pogotowie Milicyjne. Główny inżynier w fabryce, niejaki Jerzy Waligórski, czterdziestka z hakiem i Teresa młoda dziewczyna, maturzystka. Młoda podrywka bez nazwiska. Co ich łączy a co dzieli? W mieście mają miejsce kradzieże. W willach i mieszkaniach dobrze sytuowanych obywateli. Jakaś szajka grasuje po mieście i okrada bogatych nie oddając nic biednym bynajmniej 😁 Kapitan Szczęsny, zwany Białym, i porucznik Kręglewski, zajmują się tą sprawą. Zwracają się do siebie per wy albo towarzyszu. Zróbcie, przygotujcie. W toku śledztwa wychodzi na jaw, że banda włamywaczy poszukuje jelenia do ograbienia. Z tym, że rzeczony jeleń, czyli frajer występuje również w wersji żeńskiej. Oni łatwymi celami są. Major Daniłowicz w pałacu Mostowskich , gdzie rezyduje, będzie mógł odtrąbić sukces. Brawo!

Kryminał z lat 60- tych o szajce okradającej mieszkania. Ciekawie przedstawione kawiarnie i restauracje ówczesnej Warszawy i Zakopanego - niektóre istnieją do dzisiaj :). Świetna postać kapitana Szczęsnego. Polecam.

Warszawa, pierwsza połowa lat 60-tych. Tajemnicza szajka złodziei dokonuje kilku włamań do mieszkań należących do dobrze sytuowanych osób. Przestępcy bardzo dokładnie przygotowują się do skoków. Mimo podjęcia działań operacyjnych, funkcjonariuszom milicji nie udaje się natrafić na nawet najmniejszy ślad, który mógłby doprowadzić ich do rozbicia bandy...

Więcej na:

Więcej...