Czy Pan istnieje, Panie mecenasie?

Wydawnictwo: Pomorze
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Sonia Papiernik

Ewa | 2016-03-22
Przeczytana: 22 marca 2016

Zbiór klasycznych opowiadań kryminalnych. Mają wszystko czego należy od takich wymagać: niebanalna, trzymająca w napięciu fabuła, charakterystyczny bohater. Każde z opowiadań to inna zbrodnia, jednak nie banalne morderstwo a inteligenta analiza ludzkiej przywary: zawiści, żądzy pieniądza czy bezwzględnego i bezinteresownego wykorzystania słabszego. Do tego świetny warsztat i wyważony język.
Czy można jeszcze coś dodać aby zachęcić do sięgnięcia po ten tomik?
Otóż tak. Osoba autorki - dzisiaj zapomniana Barbara Gordon, dawniej znana autorka kryminałów, treść jednego z nich stała się kanwą dla odcinka 07 zgłoś się. Pisarka, tłumaczka i poetka. Polecam!