Medycyna ratunkowa na dyżurze

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
7 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
8320031060
zdrowie, medycyna

Bardzo wartościowy poradnik postępowania w różnych przypadkach chorobowych oraz stanach zagrożenia życia nagłych wypadkach, urazach, zatruciach. W sposób rzeczowy i zwięzły Autorzy podręcznika krok po kroku prowadzą lekarza od objawów, przez badania diagnostyczne do rozpoznania i postępowania leczniczego. Objawy patologiczne opisane są w kolejności alfabetycznej, z uwzględnieniem jednak podziału na grupy wiekowe pacjentów. Oddzielne rozdziały poświęcono problemom toksykologicznym oraz zagadnieniom związanym z atakiem terrorystycznym. Przejrzysty i jednolity układ publikacji, duża różnorodność omówionych sytuacji klinicznych oraz merytoryczna wartość fachowych porad stanowi, że książka ta spełnia rolę vademecum, podręcznego konsultanta dla lekarzy pierwszego kontaktu, lekarzy pełniących ostry dyżur, ratowników medycznych, a przede wszystkim dla studentów i młodych adeptów medycyny.

Kacper Nowaczek | 2013-06-24
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Bardzo fajny materiał polecam serdecznie. Bardzo przydatna na uczelni

kasia2133 | 2015-05-26
Przeczytana: 15 maja 2015

Książka fajnie napisana, nie mniej oczekiwałam bardziej wnikliwej diagnostyki i rozpoznania różnych chorób.... może w ramach podpowiedzi czytelnikowi? Ostatnie rozdziały z diagnostyki laboratoryjnej bardzo przydatne.

Patryk | 2013-12-30
Przeczytana: 18 września 2014