Homeopatyczna apteczka dla każdego

838835101X
zdrowie, medycyna

Angelika | 2012-02-28
Przeczytana: luty 2012

Andrzej Rajmund Kozłowski jest specjalistą medycyny rodzinnej, pediatrą oraz lekarzem homeopatą. Odnosi ogromne sukcesy w stosowanej terapii. Od ponad 27 prowadzi prywatną praktykę lekarską, a poprzez opisywaną właśnie przez mnie książkę, przekazuje wiedzę medyczną w ujęciu czystko praktycznym do wykorzystania w codziennym życiu. W trakcie czytania, widać że autor posiada sporą wiedzę na temat tego o czym pisze i dobrze zna się na swoim fachu.

Czym jest homeopatia? To forma medycyny niekonwencjonalnej. Jej twórcą był niemiecki dr med. Samuel Hahnemann (1755-1834). Jej zasady zapisał w swym najsłynniejszym dziele Organom der Heilkunde wydanym w 1810r. Hahnemann do tej pory zadziwia lekarzy swoją świetną interpretacją faktów. Zwolennicy metody leczenia homeopatycznego, stosują wysoce rozcieńczone substancje, które domniemanie mają leczyć choroby o symptomach podobnych do tych powstałych w wyniku spożycia tychże substancji. Czyli taki lek homeopatyczny wywołuje sztuczną chorobę,...

Gosiarella | 2012-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2012

Homeopatia jest dla mnie całkowicie nowym zagadnieniem, w którym nie mogę się popisać za dużą wiedzą. Tym, którzy również nie są biegli w tym temacie, postaram się go nieco przybliżyć.
Homeopatia jest formą medycyny niekonwencjonalnej. Bazuje na surowcach naturalnych: minerałach, roślinach, jadzie itp. Składniki te po procesie dynamizacji (rozcieńczenie połączone z wstrząsaniem lub rozcieraniem) zyskują właściwości lecznicze. Dobranie odpowiedniego leku do zwalczania choroby opiera się na zasadzie podobieństw, czyli "podobne lecz podobnym".

Powyższe tłumaczenie jest dużym uproszczeniem, dlatego zapraszam do zgłębiania tematu. Na całe szczęście autor Andrzej Rajmund Kozłowski w przeciwieństwie do mnie zna się bardzo dobrze na temacie. Jest specjalistą medycyny rodzinnej, pediatrą oraz lekarzem homeopatą odnoszącym spektakularne sukcesy w stosowanej terapii. Zarówno kwalifikacje autora, jak i fakt, że jest to już VIII wydanie tejże książki, budują większe zaufanie do...

ALI | 2012-10-08
Przeczytana: 08 października 2012

O książce : Autorem tego poradnika jest lekarz zajmujący się leczeniem homeopatycznym od wielu lat i mający bardzo dobre rezultaty w swej terapii. Dzieli się on z czytelnikami wiedzą medyczną w ujęciu czysto praktycznym, przydającym się w codziennym życiu.

Jeśli dręczą Cię uciążliwe dolegliwości i wypróbowałeś już wiele dostępnych środków, a wciąż nie czujesz ulgi, to dobrze trafiłeś. Ta publikacja to skarbnica wiedzy na temat homeopatii - uznanej na całym świecie integralnej i komplementarnej części medycyny. Pobudza ona naturalne możliwości obronne organizmu, natomiast leki homeopatyczne łagodnie i trwale przywracają zdrowie. Autorem poradnika jest lekarz homeopata od wielu lat odnoszący spektakularne sukcesy w stosowanej terapii.

Dzięki temu poradnikowi sam świadomie wybierzesz preparat, który pomoże Tobie i bliskim. W książce Autor przedstawia nie tylko zasady leczenia homeopatycznego, ale także opisy najczęściej występujących chorób w zestawieniu z odpowiednio dobranymi...

Athoualia | 2015-10-13
Przeczytana: 13 października 2015

Książka bardzo przydatna, nawet osobom sprzedającym leki. Pojedyncze leki homeopatyczne nie mają ulotki, ponieważ mają "wielokierunkowe działanie" i nie wiadomo na co są konkretnie - ta lektura nam to ułatwia w dużym stopniu. Większość ludzi leczących homeopatią mają wybadane dawkowania, zastosowania na dane przypadłości oraz dużą wiedzę 'z dziada pradziada'. Bardzo fajna pozycja - szkoda, że mam dostęp tylko do V wydania (jest już VIII). Polecam.

Juliab3 | 2012-12-12
Scarlett | 2012-09-03