Neige

1999-01-01
1999-01-01
francuski
2020385805
haiku poezja śnieg miłość śmierć

#WyzwanieLC2021
Jak w wierszu oddać istotę czegoś tak ulotnego jak śnieg? Jak opisać istotę tej przepięknej formy istniejącej przez moment na granicy niezmierzonych przestrzeni wody i powietrza? Jak namalować absolutną biel śniegu?
"Płatek śniegu" to piękna, krótka historia opowiadająca losy Yuko Akity, poety od śniegu. Dowiadujemy się z niej wiele o poezji, miłości i śniegu, ale również o tańcu i barwach. Powieść jest krótka, ale treściwa, idealna na grudniowe wieczory z herbatą i czekoladą.

#WyzwanieLC2021

Naprawdę cudowna historia o miłości i poezji. Nie sądziłam, że w tak prosty sposób można wyrazić prawdziwe piękno poezji i uczuć wokół niej. Książka jest naprawdę krótka i szybko się czyta, ale pomimo tego jest treściwa w odczucia. Sana fabuła idealnie się wpasowuje w motyw poezji. Niestety jednak im bliżej końca to treść się ulatnia. Zakończenie jest dość skrócone. Tak jakby autor chciał to zakończyć jak najszybciej. Reszta zrobiła na mnie ogromne wrażenie, ale przez tą końcówkę nie mogę ocenić tego wyżej. Oczywiście do tego przyczyniła się prosta historia, która z słabym zakończeniem jest bardzo na minusie i obciąża ocenę.

Taka leciutka książeczka na pół godziny.

O miłości, delikatności... przyjemnie się czyta.

Taka leciutka książeczka na pół godziny.

O miłości, delikatności... przyjemnie się czyta.

Bardzo delikatna, subtelna, poetycka i piękna. Ale żeby od razu porównywać autora do Coelho?

Krótka opowieść o miłości i sztuce. Pachnąca śniegiem, wypełniona haiku.
Na jedno popołudnie...

Krótka opowieść o miłości i sztuce. Pachnąca śniegiem, wypełniona haiku.
Na jedno popołudnie...

baśniowa

baśniowa

2041

Po raz kolejny stwierdzam brak we mnie poetyckiej duszy.

Po raz kolejny stwierdzam brak we mnie poetyckiej duszy.

Pozycja, która nie zawiera w sobie wiele słów, natomiast te, które są malują przed nami niezwykłe obrazy. Przenosimy się w inną przestrzeń, chociaż dotykamy uniwersalnego tematu - miłości. Warto przeczytać.

Książka na godzinkę spokojnego czytania. Ma ona swój osobliwy klimat, nie w moim guście ale nie żałuję przeczytania jej. Francuz piszący o poezji japońskiej, tego na pewno nie spotyka się często.

Urocza historia w stylu japońskim.

Urocza historia w stylu japońskim.

• 2015
  • Japonia