Potwory Faerunu

Seria: Dungeons & Dragons
Wydawnictwo: ISA
Monsters of Faerun
838891698X

Demony i półdemony, smoki i smoczydła, ożywione zwłoki i niespokojne duchy, posługujący się magią oraz pożeracze czarów wszystko to są stworzenia Faerunu, potwory żyjące w świecie Zapomnianych Krain. Kompendium Potworów: Potwory Faerunu zawiera opisy dziesiątków nowych potworów, które można wykorzystać w przygodach Dungeons Dragons. Istoty te począwszy od aarakokry, a skończywszy na zombie z mgieł stanowią zupełnie nowe wyzwanie dla bohaterów graczy. Choć opisane tu potwory można wprowadzić do każdej kampanii, szczególnie pasują one do świata Zapomnianych Krain świata potężnej magii, przerażających przeciwników i wielkich przygód.

Phea | 2015-11-27

Ciekawy zestaw stworzeń, znacznie lepiej przemyślanych i nie tak naciąganych jak te, które możemy znaleźć w księgach potworów 2, 3, 4. Jest tu kilka naprawdę ciekawych pomysłów na postacie w przygodzie, jak chociażby potępieniec. Miny graczy, gdy dziwny nieumarły przestaje nagle walczyć i np. zaczyna śpiewać- bezcenne. Szkoda tylko, że podręcznik ma niecałe sto stron.

Bartosz Nowicki | 2014-09-08
Oli_10 | 2014-02-05