7 (6 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
D&D: Player's Handbook 4.0
hobby
Piter

W fantastycznym świecie pełnym magii i potworów rozpoczyna się nowa era przygód. Ten podręcznik z zasadami gry fabularnej Dungeons & Dragons zawiera wszystko, czego gracze potrzebują, by stworzyć heroiczne postacie i wraz z nimi przemierzyć legendarne podziemia grozy. Podręcznik gracza prezentuje zasady 4. edycji gry, w tym proces tworzenia postaci, reguły walki i poszukiwania przygód, klasy...

Podręcznik gracza prezentuje zasady 4. edycji gry, w tym proces tworzenia postaci, reguły walki i poszukiwania przygód, klasy oraz rasy, ekwipunek i magiczne przedmioty, umiejętności, atuty, moce i wiele więcej.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://isa.pl/p2302-Podrecznik-gracza-wer-40-0DD40PP01.html

Piter | 2012-02-18
Na półkach: RPG, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 28 grudnia 2011

Od razu napiszę, ze mi się podoba to co odwalili Czarodzieje z Wybrzeża. Po pierwsze wszystko jest opisane bardzo przejrzyście. Po jednokrotnym przeczytaniu nie miałbym problemu przy rozgrywaniu sesji. To ogromny plus w porównaniu do poprzedniej edycji, która była dla mnie koszmarem ze swoją przytłaczającą ilością zasad. Walka już totalnie została przeniesiona na planszę, co tez jest dla mnie okej, lubię podumać nad figurkami i pokombinować jakby to była planszówka. W sumie to prawie wszystkie zasady w Podręczniku Gracza dotyczą rozgrywania walki. Lista umiejętności została ograniczona do mniejszej ilości (hura!), oczywiście umiejętności złodziejskie, dyplomatyczne, wiedza itd. - super, rozwiązanie pozwalające kiedy trzeba zająć się odgrywaniem postaci i kombinowaniem.

Całość wrażeń na: http://bkpiotr.blogspot.com/2012/01/podrecznik-gracza-podziemi-i-smokow.html

Greyorn | 2016-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Bardzo dobrze napisany podręcznik do czwartej edycji jednego z najpopularniejszych systemów gier fabularnych. Książka została podzielona na dziesięć rozdziałów, podzielonych tematycznie, co bardzo ułatwia wyszukiwanie informacji w trakcie rozgrywki. Zasady zostały wyjaśnione w przejrzysty sposób (w niektórych miejscach podano odpowiednie przykłady z hipotetycznej sesji), na start mamy do wyboru osiem podstawowych klas postaci, także sądzę iż jest to jeden z lepszych wyborów na rozpoczęcie swojej przygody z grami fabularnymi.
Na osobną pochwałę zasługuje jakość wydania: książka ma twardą oprawę, jest szyta, papier jest bardzo dobrej jakości, nie brakuje kolorowych grafik i tabel.
Minusem podręcznika są literówki, które niekiedy potrafią kłuć w oczy (np. parlament zamiast parament - w odniesieniu do magicznych różdżek czy religijnych symboli).
Polecam!

Shogee | 2018-01-31