Dwór i wieś na Litwie i Białorusi w XIX i na początku XX wieku

Wydawnictwo: DiG
Dwór i wieś na Litwie i Białorusi w XIX i na początku XX wieku
historyczna

Tom składa się z siedmiu artykułów napisanych przez grono specjalistów z Polski, Litwy i Białorusi — historyków, znawców literatury i myśli społeczno–politycznej. Podjęty temat badawczy jest wynikiem interdyscyplinarnej współpracy międzynarodowej w dziedzinie nauk humanistycznych. Dotyczy związków dworu i wsi na Litwie i Białorusi w XIX i na początku XX wieku, kiedy stosunki społeczne ulegały przeobrażeniom, a zachodzące procesy prowadziły do modernizacji społeczeństwa.

źródło opisu: www.dig.com.pl

źródło okładki: www.dig.com.pl