Poradnik komunikowania się lekarza z pacjentem

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320033071
zdrowie, medycyna

W książce przedstawiono zasady prawidłowego porozumiewania się lekarza z pacjentem. Omówione zostały m.in. zagadnienia komunikacji werbalnej i niewerbalnej, znaczenie wywiadu lekarskiego, rolę komunikacji lekarz-pacjent w kształtowaniu zachowań prozdrowotnych.Poradnik, który ma ułatwić lekarzowi nawiązanie właściwego kontaktu z chorym człowiekiem, przeznaczony jest dla lekarzy wszystkich specjalności, ale przede wszystkim dla lekarzy rodzinnych oraz studentów medycyny.

adusiia | 2013-06-18