Zgłosuj na książki roku 2017

Juliusz

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

rokita49 Boruta | 2017-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2017

Mało jest takich książek.Piękne wydanie,polszczyzna i treści.Może,gdyby minister dewastacji środowiska przeczytał taki fragment i potrafił przeczytać go ze zrozumieniem - "Kiedyś,dawno temu, obok mojego domu rosło wielkie drzewo.Każdego dnia wieczorem przylatywały tam szpaki.Trzepotały się,biły o miejsce,sadowiły na gałęziach.Już z daleka słychać było ptasi harmider.Drzewo dźwięczało jak instrument muzyczny.Pewnego ranka drzewo wycięto.Huk padającego pnia,trzask łamiących się konarów słychać było daleko.Ale o zmierzchu,kiedy słońce dotyka horyzontu,nieświadome niczego szpaki przyleciały jak co dzień i trzepocząc skrzydełkami,zawisły w powietrzu,jakby chciały usiąść na niewidocznych gałęziach.Na tle nieba powstał zarys nieistniejącego drzewa".- zmieniłby swój stosunek do przyrody?

uczimoo | 2017-05-06
Przeczytana: 06 maja 2017