Lekcja łaciny

literatura piękna
Austeria
2016-01-24
2016-01-24

Jedna z najpiękniejszych książek jakie czytałam. Po lekturze nie wiem kogo kocham najbardziej, Adama Wodnickiego? Arles? Historię? Język polski? Francuski? Czy siebie samą, że mam w sobie miejsce na tyle piękna i że je dostrzegam i ze mnie dotyka

To jest książka, której należy się maksymalna ocena. Treść oplata czystością języka, kunsztem słowa, wprowadza nas w świat który już przeminą, ale dzięki odkrywanym detalom architektonicznym, ciągle trwa. Dla czytelnika, to możność obcowania z pięknem po przez kreowane obrazy słowem, jakich dziś już mało, dla mnie dodatkowym elementem są wspomnienia z wycieczki w deltę...

Piękno książki obezwładniło mnie... Nie potrafię nic sensownego z siebie wykrzesać bo wiem, że cokolwiek napiszę będzie profanacją tekstu Autora. Czy jest jeszcze ktoś, kto tak poetycko ubiera prozę?
Jako zasadę przyjąłem unikanie ocen, ale w tym przypadku nie miałem wątpliwości-dziesięć gwiazdek!
I ta okładka!

Mało jest takich książek.Piękne wydanie,polszczyzna i treści.Może,gdyby minister dewastacji środowiska przeczytał taki fragment i potrafił przeczytać go ze zrozumieniem - "Kiedyś,dawno temu, obok mojego domu rosło wielkie drzewo.Każdego dnia wieczorem przylatywały tam szpaki.Trzepotały się,biły o miejsce,sadowiły na gałęziach.Już z daleka słychać było ptasi harmider.Drzewo...

piekny niedosyt.

• Literatura polska