Kościół w czasie przełomu

Wydawnictwo: JUT
religia

Wkraczamy w wyjątkowy rok. W 2017 roku będziemy obchodzić kilka doniosłych i okrągłych jubileuszy: 500-lecie wystąpienia Marcina Lutra, które dało początek reformacji, 300-lecie koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej papieskimi koronami, 300-lecie powstania masonerii, 100-lecie objawień Maryi w Fatimie, 100-lecie wybuchu rewolucji październikowej, 100-lecie założenia...

500-lecie wystąpienia Marcina Lutra, które dało początek reformacji,
300-lecie powstania masonerii,
100-lecie objawień Maryi w Fatimie,
100-lecie wybuchu rewolucji październikowej,
100-lecie założenia Rycerstwa Niepokalanej.
Dlaczego tak ważne były te wydarzenia w dziejach Kościoła? Jaki obecnie mają wpływ na życie wiernych? Na te i inne pytania odpowiedź można znaleźć w najnowszej publikacji Wydawnictwa JUT – Kościół w czasie przełomu. Autorzy artykułów nie tylko przedstawiają ważkie wydarzenia, które dotknęły Kościół powszechny, ale także skłaniają do refleksji nad kluczowymi zagadnieniami w kontekście religijnym, historycznym, teologicznym, filozoficznym.

Współautorzy:

ks. prof. Tadeusz Guz – teolog i filozof,
dr Paweł Janowski – polski historyk, teolog, wieloletni redaktor w Encyklopedii Katolickiej KUL,
o. Grzegorz Prus OSPPE oraz o. Wojciech Dec OSPPE – paulini z Jasnej Góry,
o. Zdzisław Świniarski SSCC – sercanin biały, rekolekcjonista, autor bloga poświęconego MB Fatimskiej, inicjator modlitwy różańcowej w rodzinach,
ks. dr Grzegorz Szubtarski – doktor teologii KUL,
o. dr Stanisław M. Piętka OFMConv – franciszkanin z Niepokalanowa, Prezes Narodowy Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” w Polsce.
Wstęp do publikacji napisał ks. prof. Mirosław Kowalczyk – teolog, dogmatyk, który zajmuje się m.in. teologią historii i narodu, uczeń ks. prof. Czesława Stanisława Bartnika (KUL).

źródło opisu: www.wydawnictwojut.pl, www.sklep.wydawnictwojut.pl

źródło okładki: www.wydawnictwojut.pl