Asertywność: klucz do dobrych relacji i poczucia własnej wartości

Wydawnictwo: Difin
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
asertywność
Shino11

W asertywności nie tyle chodzi o to, abyś stawał się kimś innym, lepszym niż jesteś, ale byś mógł odnaleźć siebie, zrozumieć, kim jesteś naprawdę i cieszyć się swoim życiem.

Ta książka pozwoli ci:
- lepiej siebie poznać i zrozumieć,
- odnaleźć wewnętrzną siłę,
- zmienić to, co przeszkadza ci w życiu,
- budować dobre relacje z innymi,
- spełnić marzenia.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.difin.pl/psychologia-pedagog...(?)

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.difin.pl/psychologia-pedagog...»

AnMar | 2017-09-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 20 września 2017

Wśród wielości pozycji o tej tematyce książka ta jest dość przeciętna, napisana prostym, przystępnym i zrozumiałym dla wszystkich językiem, bez zbędnego filozofowania czy nadmiernej wiedzy teoretycznej. Autorka podejmuje w niej główne aspekty związane z uczeniem się i wykorzystywaniem asertywności w życiu codziennym. Posiłkuje się w tym celu licznymi przykładami i osobistymi świadectwami uczestników prowadzonych przez siebie warsztatów asertywności.
Dużym atutem książki są niewątpliwie wplecione w jej treść ćwiczenia indywidualne, które mają za zadanie skłonić czytelnika do podjęcia pracy nad sobą i zastanowienia się nad pewnymi aspektami swojego postępowania czy też myślenia, już na etapie czytania omawianej pozycji.

Książka na pewno warta polecenia dla początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją drogę ku asertywności.

kostexstein | 2017-08-29
sylwia | 2017-08-09