Asertywność w bibliotece. Jak odkryć siłę swojej profesji?

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka Poradnika Bibliotekarza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
asertywność
PannaCripslock

Lidia Nowak stworzyła poradnik, w którym ujawnia klucz do przemiany osobistej i społecznej - asertywność. Autorka pokazuje, jak ewoluowało rozumienie asertywności i prezentuje trening zachowań asertywnych jako skuteczne narzędzie do budowania postaw obywatelskich, przywracania poczucia autonomii, godności. Dzięki osobistym opowieściom bibliotekarek poradnik staje się zapisem rzeczywistych sytuacji, podpowiada jak radzić sobie z codziennymi zachowaniami współpracowników i czytelników oraz jak budować pozytywne kontakty w relacjach zawodowych i rodzinnych. W swojej książce Lidia Nowak skupia się bardziej na uchwyceniu duchu asertywności, a mniej na technikach, wychodząc z założenia, że to nie znajomość technik czyni człowieka asertywnym, ale postawa. Lidia Nowak porusza także trudny temat mobbingu. W sumie blisko 200 stron pożytecznej podróży po krainie asertywności.

źródło opisu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, 2012

źródło okładki: http://www.sbp.pl/wydawnictwa/produkt?produkt_id=192