Whisky. Vademecum

Inne wydania

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Piotrek | 2011-06-30
Przeczytana: 2008 rok

Ciekawa książka o whisky. Co prawda są tam suche fakty na temat znanych i mniej znanych marek tego szacownego trunku, ale autor starannie podzielił trunki na kraje pochodzenia. Na początku mamy krótki rys historyczny oraz bardzo dobre objaśnienia na pytania nurtujące na pewno amatorów whisky - różnicę między single malt, grain oraz blended whisky. Każda z destylarni została opatrzona także małą historią powstania. Całości dopełniają zdjęcia ciekawszych trunków, w kolorze, na kredowym papierze.

Galli | 2013-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2013

Nie ma lepszej polskiej książki o tej tematyce na rynku. Świetnie wydana, bogato ilustrowana oraz z bardzo bogatym wykazem gorzelni szkockiej whisky single malt.

Dragonfly | 2016-11-04
Edd | 2015-07-06