Nadciśnienie tętnicze

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
zdrowie, medycyna

Jeśli nadciśnienie jeszcze Cię nie dotyczy ? sprawdź, co zrobić, by nigdy Cię nie dopadło. Jeśli już chorujesz ? dowiedz się, jak załagodzić objawy i nie doprowadzić do powstania chorób wtórnych. Jeśli na nadciśnienie cierpi ktoś z Twoich bliskich ? zobacz, jak możesz mu pomóc wprowadzić pozytywne zmiany!Jaki jest związek między nadciśnieniem a nadużywaniem alkoholu? Czy nadwaga rzeczywiście zwiększa ryzyko zachorowania? Czy hipertonia jest dziedziczna? Na nadciśnienie cierpi miliard osób na całym świecie. Co drugi człowiek po 65 roku życia stale przyjmuje leki związane z nadciśnieniem. Wydaje się, że o tak powszechnej chorobie powinniśmy wiedzieć wszystko ? tymczasem narosło wokół niej mnóstwo mitów. Aby umieć odróżnić je od faktów, warto mieć na półce kompetentny poradnik i sięgać po niego za każdym razem, gdy dopadną nas wątpliwości. Książka precyzyjnie określa czynniki ryzyka, analizuje działanie dostępnych leków i podsuwa nieskomplikowane, a szalenie skuteczne rozwiązania dietetyczne.