Pilates Dla Każdego

Wydawnictwo: Bellona
zdrowie, medycyna

Pilates nazywany jest też sztuką kontrologii, ponieważ polega na uzyskiwaniu całkowitej kontroli nad ciałem w wyniku ćwiczeń, które łączą precyzję wykonania z koncentracją umysłu. Trening zakłada przede wszystkim wzmocnienie mięśni centralnej części ciała, a przez to zwiększenie elastyczności i siły w pozostałych częściach. Aby to osiągnąć, nie wystarczy nauczyć się zestawu ćwiczeń, trzeba też poznać praktyki relaksacyjne i różne techniki oddechowe, jak również zapoznać się z metodą wizualizacji, która pomaga wykonywać ćwiczenie we właściwy i najbardziej efektywny sposób.

annapo | 2014-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2014