Narodziny-śmierć

Seria: Wolne Lektury
Wydawnictwo: Fundacja Nowoczesna Polska
filozofia i etyka
olaf2009

"Narodziny-śmierć" to esej wyjaśniający istotę brzmiącego tak terminu funkcjonującego w buddyzmie. To wiecznie powtarzający się, nieustanny cykl narodzin i śmierci. Esej zawiera pewne wskazówki, jak rozumieć to pojęcie, jak postrzegać ów cykl i w jaki sposób osiągnąć Życie buddy. Tekst pochodzi z pism Dōgen Kigena, jednego z największych myślicieli japońskich, buddyjskiego mnicha żyjącego w...

Tekst pochodzi z pism Dōgen Kigena, jednego z największych myślicieli japońskich, buddyjskiego mnicha żyjącego w XIII wieku, który rozpoczął nauczanie buddyzmu zen sōtō w Japonii.

źródło opisu: http://wolnelektury.pl/media/book/xml/dogen-kigen-zycie-i-smierc.xml

źródło okładki: google

onika | 2017-09-06