Ujarzmić bestię

Tłumaczenie: Hanna Szajowska
Seria: Demony
Wydawnictwo: G+J
Taming the Beast

Życie Sary Clark zmienia się nieodwracalnie, kiedy w wieku 14 lat zostaje uwiedziona przez swojego nauczyciela Daniela Carra... Nastoletnia Sara Clark zostaje uwiedziona przez swego nauczyciela Daniela Carra. Nielegalny romans, będący namiętnym związkiem ich ciał i dusz, staje się niezwykle destrukcyjny. Zostaje odkryty przez żonę nauczyciela i Carr wraz z rodziną przeprowadza się do innego...

Nastoletnia Sara Clark zostaje uwiedziona przez swego nauczyciela Daniela Carra. Nielegalny romans, będący namiętnym związkiem ich ciał i dusz, staje się niezwykle destrukcyjny. Zostaje odkryty przez żonę nauczyciela i Carr wraz z rodziną przeprowadza się do innego miasta. Porzucona dziewczyna odczuwa straszliwą pustkę. Seks z mężczyznami, których nie kocha, nie koi jej bólu.
Kilka lat później Daniel wraca do miasta i Sara ponownie wikła się z nim w niszczącą sieć miłości, seksu i zemsty. Czy będzie wystarczająco silna, by "ujarzmić bestię"?

"Ujarzmić bestię" to powieść erotyczna australijskiej autorki Emily Maguire. Ta historia obsesyjnej miłości wywołała liczne kontrowersje. Książka stała się bestsellerem w Australii. Przetłumaczono ją na dziewięć języków.

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2006

źródło okładki: G+J Gruner&Jahr, 2006

moribound | 2015-06-23
Na półkach: 2015, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 21 czerwca 2015

„Ujarzmić bestię” nie jest zwykłą powieścią erotyczną. Nie jest to również opowieść o miłości. To dramat psychologiczny o wzajemnym wyniszczaniu się. O uzależnieniu od drugiego człowieka, a może bardziej od własnego wyobrażenia o nim. O fascynacji, pożądaniu i namiętności, które jak tytułowa bestia wymagają ujarzmienia i ograniczeń, ponieważ nieposkromione ujawniają swoją destruktywną moc i rujnują życie bohaterów.

Książka budzi wiele silnych emocji, głównie negatywnych. Jest intensywna, wstrząsająca a przede wszystkim bardzo smutna.

patrikijaa | 2011-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trudno pisać o książce, jeśli nie można jej odnieść do innych z jej kategorii. Nie mam w zwyczaju sięgać po romanse, a jednak tym razem pokusiłam się po coś innego. Choć czytało się ją niezwykle szybko, wciąż nie łatwo mi ją zrozumieć. Przedstawione wydarzenia na pewno potrafią wstrząsnąć swoją brutalnością i najbardziej chorym spojrzeniem na miłość. To nie romans, ale dramat utraconego życia.

Sara Clark miała czternaście lat, kiedy została uwiedziona przez dwa razy starszego od niej nauczyciela, Daniela Carra. Początkowe potajemne, spokojne spotkania nabierały tempa i szybko przybrały nieoczekiwany kształt. Coraz częstsze, brutalniejsze i coraz bardziej przerażające były sposoby, jakimi Carr manifestował swoją miłość wobec niej. Młoda dziewczyna została wrzucona w dorosły, całkowicie niedelikatny świat, z którego nie potrafiła się wyplątać, by żyć tak, jak jej rówieśnicy. Jej miłość do nauczyciela rosła i rosły też jej potrzeby. Nie skończyło się to także potem, kiedy Daniel Carr...

Poetyka | 2011-01-07
Przeczytana: 06 stycznia 2011

Jest to powieść erotyczna, a więc pełno w niej różnych scen, które czasami są naprawdę mocne ale...
Dla mnie to głównie powieść o miłości i uzależnieniu od drugiej osoby.
Niełatwo napisać powieść erotyczną, żeby nie była nudna. Tej autorce to się doskonale udało.
Mnie, osobiście, bardzo się podobała.

P.S. A co powiecie na taki cytat: "Pieprzenie było uwolnioną poezją."?

Dominika Rygiel | 2013-12-12
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Jedna z bardziej wstrząsających powieści, jakie miałam okazję czytać. Absolutnie nie powinno się jej jednak umieszczać w kategorii literatury erotycznej. To jest dobrze skonstruowany, dający do myślenia dramat psychologiczny o którym, długo jeszcze po przeczytaniu się pamięta.

Olinka | 2013-09-09
Przeczytana: 09 września 2013

Tej książki nie można rozpatrywać w kategorii romansu erotycznego. Owszem sceny są, ale nie o to tu chodzi. To historia zniewolenia ciała i duszy przez drugą osobę. Historia o zatraceniu się, uzależnieniu i uśmiercaniu się. Historia bez granic, z przekroczonymi wszystkimi liniami. Brutalna, chora, przerażająca, a przede wszystkim wciągająca.
Czy to jeszcze miłość? Odpowiedź zostawiam Wam.

vAnitas | 2016-06-20
Na półkach: 2016, Ebooki, Przeczytane
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Absolutnie nie wiem, jak mam ocenić tą książkę.
Z jednej strony, jest tutaj całkiem nieźle przedstawiony toksyczny, destrukcyjny dla obu stron związek.
Z drugiej, czytelnicy dostają w tej lekturze: coś co podchodzi pod erotyczną, przyjemną dla obu stron, pedofilię; masę facetów, którzy myślą tylko i wyłącznie kroczem; uzależnioną od seksu, denerwującą, acz kreowaną na inteligentną i silną, główną bohaterkę, której zachowania nie można zdzierżyć.

Książka okropna, jednak ciekawość przewyższa tym razem zdrowy rozsądek i rozkazuje doczytać do końca, by pod sam koniec stwierdzić, że tak silne miłości(?) nigdy nie mogą skończyć się szczęśliwie.

Martyna | 2011-03-22
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 22 marca 2011

Książka na pewno pełna kontrowersji. Wyzwala multum sprzecznych emocji, przeżywałam po kolei każdą stronę. Pokazała mi, że można się uzależnić nie tylko od używek, ale także od człowieka... Temat owszem, trudny, jednak skłania do indywidualnych przemyśleń, bo bardzo łatwo stać się niewolnikiem miłości... tutaj akurat w bardzo niezrozumiały dla niektórych sposób.
Chora, brutalna, miejscami przerażająca ale warta przeczytania ponieważ otwiera oczy na to co dzieje się dookoła nas.

Pomarańczowy Latawiec | 2011-08-24

To nie romans. To opowieść o wzajemnym wyniszczaniu się.
Książka trudna, obfitująca w sporo pieprznych opisów.
Brutalnie opisuje moralny upadek dwojga ludzi, którzy ciągną siebie wzajemnie na samo dno. Mając do wyboru wiele opcji wybrali właśnie tę jedną, która skrzywdziła najbliższe im osoby.
Historia o obsesyjnym wręcz pragnieniu bycia z kimś.
Czy o miłości? Zależy od definicji miłości. To nie idylla ze spacerami za rączkę w świetle księżyca.
To także opowieść o wyborach. Dobrych? Złych? Chyba po prostu ludzkich. "Bo przecież życie które masz - tu i teraz - jest tym, które wybrałeś."

Magdalena | 2015-02-21
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Książka opowiada o życiu Sary Clark, które zmienia się gdy zostaje uwiedziona przez swojego nauczyciela Daniela Carra. Dziewczyna w wieku 14 lat jest przez niego wprowadzona w świat seksu. Łączy ich namiętny, pełny erotyzmu niebezpieczny związek. Kiedy wszystko wychodzi na jaw jest zdruzgotana a Daniel przenosi się z rodziną do innego miasta. Sara dorastając szuka równie silnej namiętności w swoich związkach, ale przeważnie były to upokarzające i nic nie znaczące przygody. Po kilku latach Daniel wraca i odnajduje Sarę namawia ją do kontynuacji ich namiętnego związku.

Książka jest warta przeczytania porusza i zarazem szokuję. Tak szokuje to dobre słowo bo jak inaczej nazwać związek dziewczynki i dorosłego mężczyzny. Mężczyzny, który brutalnie wprowadza ją w świat seksu mówiąc jej że tak wygląda miłość, związek. Jego postępowanie miesza jej tak w głowie, że gdy jego już nie ma w jej życiu ona dalej go szuka w innych mężczyznach. Nienawidzi i kocha go zarazem, a to doprowadza do...

Haneczka | 2013-06-03

Zdecydowanie nie polecam!
O ile pierwszą połowę czytało się bardzo szybko, i muszę przyznać, że była dość ciekawa, to mam wrażenie, że drugą ktoś pisał kiedy był na odwyku... lub "urlopie" od psychiatryka...
Po prostu masakra!
Brakuje jej chyba wszystkiego, co dobry erotyk powinien mieć, a najbardziej SENSU!