6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
angielski
Nina

Tym razem chodzi o kraje bałtyckie, czyli Estonię, Łotwę i Litwę i imperialne zakusy Rosji pod ich adresem. Pierwsza odsłona intrygi to porwania przez rosyjską SWR estońskich oficerów, wśród których znalazł się też amerykański wojskowy łącznik. Jako że jest to syn Jake'a Adamsa, kontraktowego agenta CIA, nic dziwnego, że tenże rusza na ratunek. Nikt jednak, ani Adamsowie, ani ich koledzy i koleżanki ze służb estońskich, łotewskich i litewskich, nie ma złudzeń co do politycznych planów Kremla, których wykonawcami będą funkcjonariusze SWR. Pytanie tylko gdzie, kiedy i jakiej prowokacji użyją. Czy będzie to Gates of Dawn, czyli wileńska Ostra Brama?

źródło opisu: Nina

źródło okładki: Amazon.com

Nina | 2017-01-04
Na półkach: English
Przeczytana: 20 września 2016

Niestety, podobnie jak Counter Caliphate, i ta książka trochę rozczarowuje, mimo że temat jest bardzo aktualny. Choć z drugiej strony, może właśnie nieporadność, przypadkowość i chaos w działaniach funkcjonariuszy i decydentów to obraz bliższy rzeczywistości niż niezwykła sprawność agentów, o których czytamy u innych autorów? A ponieważ Jake Adams w tym gronie nieudaczników i żółtodziobów to oczywiście chwalebny wyjątek, happy end musi być. Jak to w powieściach bywa.

Na półkach