Counter Terror

Cykl: Jake Adams International Espionage Thrillers (tom 13)
Wydawnictwo: Kindle Edition
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
angielski
Nina

Jake Adams i jego dziewczyna Alexandra mieszkają w Kalabrii i zajmują się swoją sześciomiesięczną córeczką. Kiedy niebezpieczeństwo zaczyna zagrażać Rzymowi obydwoje, w towarzystwie Sergio Russo, bossa kalabryjskiej Malavity, muszą wytropić terrorystów, aby zapobiec zamachom. Jake był kiedyś agentem CIA, Alexandra przez 20 lat pracowała w służbach niemieckich. Teraz ich misje sponsoruje hiszpański miliarder Carlos Gomez. Jednak gdy trzeba, Jake nadal korzysta z pomocy swojej byłej firmy. Jednocześnie w drogę do Rzymu ruszają tropem terrorystów dwie inne ekipy, z Aten włoska funkcjonariuszka Elisa Murici, do której dołącza młody kolega, a z Genewy pracujący dla Interpolu Konrad Derrick z niemieckim towarzyszem.

źródło opisu: Nina

źródło okładki: Amazon.com

Nina | 2017-01-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, English
Przeczytana: 09 stycznia 2017

Jak zwykle u Trevora Scotta - dobry pomysł, nie najlepsze wykonanie. Każdy z etapów tej swoistej "powieści drogi" musi zakończyć się dotarciem do kolejnego ogniwa łańcucha terroru. Oczywiście nie wszystko przebiega zgodnie z planem. Ale, moim zdaniem, autor nie wykorzystuje niespodziewanych sytuacji, w których znajdują się pośrednicy w przygotowaniach do zamachu, czy choćby ich niezgodnej z przewidywaniami tożsamości. Wszystkie epizody rozgrywane są sztampowo i w rezultacie owe trzy drogi wiodące do Rzymu są nudniejsze niż można by oczekiwać od sensacyjnej powieści szpiegowskiej. Dopiero pod koniec akcja nabiera dynamiki, ale wtedy, z kolei, jej kluczowe elementy są niestety przewidywalne.

Na półkach