6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9781519401052
angielski
Nina

Piętnaścioro lekarzy i pielęgniarek z chrześcijańskiej organizacji humanitarnej zostaje uprowadzonych przez islamskich terrorystów. Na ratunek rusza grupa Jake'a Adamsa, byłego agenta CIA, wspomagana nieoficjalnie przez jego byłych przełożonych ze służb, a finansowana przez miliardera hiszpańskiego. Taki nieformalny charakter tej ekspedycji ratunkowej ma istotne przyczyny. Piętnastka zakładników to osoby różnej narodowości, co paradoksalnie staje się pretekstem dla rządów poszczególnych państw, których są obywatelami, do zaniechania jakichkolwiek działań i unikania odpowiedzialności za tragedię. Zdaniem bohaterów, którzy działania podejmują jest to choroba cywilizacji zachodniej i aby jej się przeciwstawić postanawiają nie poprzestawać na tej jednej akcji, a także w przyszłości działać w ramach Kontr-Kalifatu

źródło opisu: Nina

źródło okładki: Amazon.com

Nina | 2017-01-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, English
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Counter Caliphate jest jedenastą pozycją cyklu z Jakiem Adamsem. Scenariusz akcji jest ciekawy i bardzo aktualny. Gorzej z wykonaniem. Na pewno nie jest to pierwsza liga literatury sensacyjno-szpiegowskiej, jednak przeczytać można. Ale jedynie po angielsku, bo o ile wiem, żadna z książek Trevora Scotta (a napisał ich ponad trzydzieści, w kilku cyklach z różnymi głównymi bohaterami) nie została przetłumaczona na polski

Na półkach