Niewinna kochanka

Cykl: Kochanki (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
My fair mistress
romans

Londyński finansista Rafe Pendergast ma reputację człowieka bezwzględnego i nieprzejednanego. Zimny i nieprzystępny pragnie tylko jednego: zemsty na odwiecznym wrogu. Jednak pięknej młodej wdowie udaje się poruszyć jego serce. Julianna chce skłonić przystojnego bankiera do umorzenia długu jej brata. Rafe ulega jej namowom... i wdziękom. Choć wie, że wkrótce przyjdzie mu wybierać między miłością a planowaną od lat zemstą...

AuroraBorealis | 2014-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Oj szanowna pani Warren – jak pani mogła ??? Moje policzki często przybierały kolor karminowej róży, a w oczach igrały wesołe iskierki w trakcie czytania a raczej „pochłaniania” pani książki.

Ufff… trzeba teraz nieco ochłonąć :)

Już po samym opisie na okładce można spodziewać się gorrących scen namiętności i oczywiście tak niewinnie jak mówi nam tytuł wcale nie jest.

Główny bohater Rafe – finansista z zasadami chcąc zniechęcić Juliannę, siostrę swojego dłużnika od wyciągania jej brata z problemów wymyśla nietypowy sposób spłaty długu – spłata w naturze. Ma nadzieję, iż kobieta tak elegancka i wytworna (choć jakże zmysłowa o kuszących kształtach) jaką jest Julianna ucieknie od niego w popłochu, przerażeniu i oburzeniu połączonym z odrazą na samą myśl o zbliżeniu z nim. Niestety na jego „nieszczęście” Julianna przystaje na nietypowy układ – 6 miesięcy jako jego kochanka w ramach spłaty długu jej brata.

Coś co wydawało się Rafeowi na początku niewinną zabawą i zarazem żartem,...

Romans napisany schematycznie to widać na pierwszy rzut oka, niemniej jednak bardzo fajny. Wciąga od pierwszej strony i nie pozwala się odłożyć na półkę.
Postacie Rafa Pendragona i Julianny Hahwthorne są naprawdę bardzo ciekawe i budzą sympatię, mimo że Rafe to okrutnik i ma serce z kamienia.
To pierwsza część z cyklu "Kochanki" ja przeczytałam najpierw "Ostatnią kochankę", która jest ostatnią częścią. Zdecydowanie "Niewinna kochanka" spodobała mi się bardziej, chociaż niczego nie można zarzucić tej pierwszej.
Historia przedstawiona w powieści jest nieco banalna ale chyba poprzez ten właśnie banał jest urocza i bardzo zgrabnie wychodzi przed szereg wśród innych romansideł.
Układ między Rafe'm a Julianną jaki ma być romans w zamian za umorzenie długów brata Julianny- Harry'ego okazuje się niezapomniany a dwoje zaangażowanych w niego ludzi stopniowo się w sobie zakochuje.
Niestety ich umowa opiewa na okres sześciu miesięcy, potem każde ma iść w swoją stronę nie oglądając się wstecz....

sola255 | 2015-02-15

To nie pierwsza książka tej autorki , którą czytałam i pewnie sięgnę tez po inne. Dlatego wole czytać eboki bo... jak coś mi nie odpowiada przesuwam kursorem i już :-)
Lubię romanse historyczne choć z reguły często są schematyczne .Taki ich urok.
Zastanawiałam się jednak dlaczego jedne podobają mi sie bardziej, inne mniej.
Doszłam do wniosku ,ze niektóre nie maja np klimatu .To jest chyba cecha dobrej ksiązki , którą cenię oczywiście po fabule , postaciach. W dobrym dreszczowcu powinnam zamierać z przerażenia , przy horrorze bać się itd , a przy dobrym romansie powinnam wyczuwać właściwy klimat.
No i tu dochodzimy do sedna. Autorka pisze książki poprawne , ale nawet jeśli okrasza je erotycznymi scenami dla mnie nic z tego nie wynika, jakbym była na prelekcji Starowicza:-) Nie czuję po prostu tej namiętności.
Może tylko ja tam mam , nie wiem ?Nie znaczy ,że nie polecam .Cóż -gust!

Kachusek | 2014-06-23
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Romansidło.. nic dodać nic ująć ;)

Haneczka | 2013-09-09
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 2013 rok

Książka godna polecenia, taka na długie leniwe wieczory.
Jedynym jej mankamentem jest zbyt duża ilość fragmentów zawierających wewnętrzne "przemyślenia" bohaterów... aż ma się ochotę wyrzucić książkę przez zamknięte okno... ;P ale mimo wszystko czyta się szybko...

Klaudia Sowa | 2015-06-13
Przeczytana: 08 czerwca 2015

"Niewinną kochankę" zaliczymy do pierwszego tomu o kochankach.
Nie tak dawno miałam przyjemność przeczytać "Ostatnią kochankę" tej samej autorki. I oceniłam że ostatnia część trylogii jest najlepsza, a "Niewinna kochanka" zajmuje drugie miejsce. Zaraz dowiecie się czemu.

Julianna Hawthorne, wdowa od pięciu lat, mająca na głowie opiekę nad bratem, który kiedyś odziedziczy majątek i siostrę, która ma zacząć debiut w londyńskim świecie. Tak więc Julianna nie narzeka na brak zajęć, przyjęć itp, itd.

Jednakże nudny byłby romans, gdyby nie było w nim mężczyzny!

Rafe Pendragon to bezwzględny, obojętny, od lat pałający zemstą mężczyzna, który podbija serce Julianny. Jest samotny,tajemniczy, nie ujawnia nikomu swojej prawdziwej przeszłości, swoich uczuć.Aby zapomnieć o przeszłości rzuca się w wir pracy, udzielając pożyczek i zarabiając więcej pieniędzy niż mogą mieć arystokraci..

Julianna i Rafe w zamian za spłacenie długu zawiązują ze sobą umowę - ona będzie jego kochanką i tym...

Sakarya | 2014-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Pierwszy z trzech tomów z cyklu "Kochanki".
Pięć lat temu lady Julianna Hawthorne pochowała męża, z którym nie tworzyła przykładnego i szczęśliwego małżeństwa. Od tego czasu prowadziła spokojne i ustatkowane życie. Gdy niecały rok temu pochowała ojca, tytuł przypadł jej młodszemu bratu Harremu, który nie bardzo potrafił odnaleźć się w nowej roli i prowadził dość hulaszczy tryb życia zatracając rodzinną fortunę. Długi były tak wielkie, że zwrócił się do londyńskiego finansisty Rafa Pendragona, zwanego Dragonem, o pożyczkę dając w zastaw rodzinną posiadłość. Nie mogąc spłacić długu na czas, Harry i najmłodsza z rodzeństwa Maris stanęli pod groźbą utraty dachu nad głową. Wtedy Julianna postanowiła osobiście wybrać się do Dragona i prosić go o przedłużenie terminu spłaty. Ale Dragon nie zamierzał ulegać prośbą pięknej damy, a nawet jej kosztownościom, które przyniosła pragnąc nimi spłacić część długu brata. Zaproponował za to pewien układ. Zgodził się umorzyć cały dług Harrego, a...

emily176 | 2015-02-23
Przeczytana: 21 lutego 2015

bardzo ciekaw historia, aż nie mogłam się oderwać. Zadziorna, z humorem, a chwilami przesycona erotyką. Może mało historyczna lecz w pewności to doskonały romans. Uwielbiam książki tej autorki. Gorąco polecam.

Kasia | 2016-07-07

Czyta się bardzo szybko, lekko. Nie wiadomo kiedy czas ucieka :) bardzo przyjemna na leniwe wieczory :)

Kaga | 2014-11-11
Przeczytana: 11 maja 2014

Romans historyczny z większym naciskiem na romans, a mniejszym na historyczny. Czy polecam? Nie. Książka słaba, nie wnosząca nic. Przeciętna wręcz. Rozczarowująca i zostawiająca niedosyt. Autorka skupia się niby na uczuciach, jednak i one traktowane są po macoszemu. Polecam, ale tylko miłośnikom gatunku.