Najbardziej niesamowite katastrofy lotnicze

Wydawnictwo: Bellona

Książka Najbardziej niesamowite katastrofy lotnicze opisuje minuta po minucie przebieg najbardziej, zdaniem autorów, niezwykłych, nieprawdopodobnych wypadków lotniczych katastrof, które nie miały prawa się zdarzyć, a jednak się zdarzyły, których przyczyny do dziś nie są znane

Patrycja | 2017-03-06

Autorzy przedstawiają w tej książce jedne z najciekawszych wypadków lotniczych i niestety wszystkie z nich kończą się nieszczęśliwe.książka ma zaledwie 130 stron i czyta się ją dość szybko,a głównie jest skierowana do tych co znają się choć trochę na lotnictwie. Znajdzie się tutaj dużo słów,zwrotów używanych w tej dziedzinie i laik może mieć problem z ich interpretacją. Minusem tej lektury jest to,że składa się głownie z zapisów rozmów miedzy kokpitem,a wieżą tuż przed tragediami. Mało jest wyjaśnień,jakie konkluzje i zmiany zostały wprowadzone po wypadkach, żadnych relacji świadków, żadnych opisów uczuć,tych co przeżyli, a jedynie krótkie podsumowanie co się stało,ile osób zginęło i jaki to był model samolotu. Ale dla mnie i tak na plus, gdyż większość tych katastrof oglądnęłam w serii "Katastrofa w przestworzach", i tylko dzięki temu,że ją widziałam,miałam większe pojęcie o dziejących się w książce akcjach. Polecam dla tych co chcą uzupełnić swoją wiedzę w tej dziedzinie i nie...

Akni03 | 2016-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2016