poradniki
MrGwyn

Książka skupia się m.in. na objaśnieniu następujących zagadnień: - ogólna charakterystyka śliw - gatunki śliw i ich charakterystyka - wymagania klimatyczne i glebowe - dobór odmian śliw (odmiany podstawowe, uzupełniające, polecane do prób) - odmiany mniej powszechne (stare i nowe) - samopylność a obcopylność śliw oraz zapylacze śliw i ich rozmieszczenie w sadzie - produkcja materiału...

Książka skupia się m.in. na objaśnieniu następujących zagadnień:
- ogólna charakterystyka śliw
- gatunki śliw i ich charakterystyka
- wymagania klimatyczne i glebowe
- dobór odmian śliw (odmiany podstawowe, uzupełniające, polecane do prób)
- odmiany mniej powszechne (stare i nowe)
- produkcja materiału szkółkarskiego
- podkładki generatywne i wegetatywne, wstawki
- zakładanie sadu (wybór miejsca, gleba i jej przygotowanie, rozplanowanie kwater, rozstawa drzew w sadzie, pora sadzenia, materiał szkółkarski i jego cechy, techniki sadzenia drzew)
- pielęgnacja sadu (owocującego, nie owocującego, starego i zaniedbanego)
- pielęgnacja śliw w ogrodach przydomowych
- ochrona śliw przed szkodnikami i chorobami (szkodniki śliw oraz choroby bakteryjne, wirusowe, grzybowe)
- program i techniki ochrony sadu śliwowego
- racjonalne i bezpieczne stosowanie środków ochrony roślin
- zestawienie informacji i porady dla osób planujących hodowlę śliw na handel

Wydanie I.

źródło opisu: Opis autorski