Nadzieja

Wydawnictwo: Poligraf
Nadzieja

Nigdy nie jest tak, żeby było cały czas źle, i nigdy nie jest tak, żeby było cały czas dobrze. Radość i smutek to wzajemnie przeplatające się emocje życia. Musi być smutek, żebyśmy docenili radość, i musi być radość, żebyśmy zapomnieli o smutku. Doceńmy każdą iskierkę w naszym życiu – cieszmy się nią, napawajmy się jej światełkiem. Gdy przyjdą gorsze dni, to właśnie ona rozpali się jak...

Gdy przyjdą gorsze dni, to właśnie ona rozpali się jak pochodnia i nie dopuści, aby zgasło w nas światło nadziei.

Niechaj myśli zawarte w tej książce sprawią, że traficie na drogę wiecznej radości, w której pomimo trudu życia jest miłość i realizacja marzeń.

„Nadzieja” to z całą pewnością książka wyjątkowa. Zaskakuje pozytywnie już sama jej konstrukcja, znajdziemy tu bowiem prozę, poezję, rysunki, a nawet baśń – wszystko umiejętnie połączone, do tego przeplecione ciekawymi komentarzami i spostrzeżeniami. Godna uwagi jest także pozytywna wymowa całości. Autorka podkreśla, że ważne są nie tylko marzenia, ale i wiara, że uda się je spełnić. Bo bez marzeń i bez tej wiary nie sposób żyć. I właściwie to wiemy, ale jakże często o tym zapominamy. Autorka więc delikatnie o tym przypomina i pomaga nam odkryć w sobie dziecko, które cieszy się chwilą i z nadzieją spogląda w przyszłość.

źródło opisu: Empik.com

źródło okładki: Książki Empik,com