Sezon na ptaszka

Esteri
2017-01-17
2017-01-17
Anna Osmólska-Mętrak
Włochy współczesna obyczajowość relacje międzyludzkie prostytucja jezioro literatura włoska

Małomiasteczkowe rewelacje

Lektura dla czytelników lubiących pewien typ absurdalnego humoru. Trochę (tylko) w stylu Haszka, a trochę Felliniego. Akcja toczy się w latach trzydziestych dwudziestego wieku - oczekiwałoby się więcej zjadliwości w stosunku do sytuacji politycznej, ale może samo umieszczenie wydarzeń w czasach faszyzmu, wybór właśnie tamtych lat dla pokazania absurdalności świata i ludzkich losów miało wystarczyć?

Książka absurdalna i śmieszna.
Świetnie się ubawiłam 😀

Książka absurdalna i śmieszna.
Świetnie się ubawiłam 😀

Rekomendowana jako zbiór zabawnych postaci i historii powieść okazuje się zbiorem - cóż... nudnych i krótkich historyjek, ledwie zaczniemy czytać rozdział już na nastepnej stronie się kończy. Wytraca to z uwagi. Humoru jak na lekarstwo...

Ale to już było, chce się powiedzieć ! "Sezon na ptaszka" wiosny nie czyni. Prawdziwa primavera już dawno się odbyła, w 1973 roku Fellini zaprosił wszystkich do "Amarcord". I chyba tam wolę zostać, bo oryginał lepszy niż epigon.

• Do upolowania
  • 🌺 Dostępna w bibliotece miejskiej
  • Przeczytane 2017
  • Bibl 4
  • Rok 2018
  • 52 książki w 2021

Dodaj cytat z książki Sezon na ptaszka