Het gehein

Muzyka jako oaza spokoju ten motyw często pojawia się w twórczości Anny Enquist. Autorka studiowała psychologię kliniczną, uzyskała też dyplom Konserwatorium Haskiego w klasie fortepianu. W twórczości Enquist wyjątkowo mocno dochodzą do głosu pasje życiowe pisarki: wielka miłość do muzyki i pragnienie wnikania w głąb ludzkiej psychiki.

źródło opisu: http://www.piw.pl/

źródło okładki: http://www.piw.pl/

dzosefinn | 2011-05-20
Przeczytana: 20 maja 2011

Jestem głupia po tej lekturze.
Wybrałam ją spośród innych na półce w bibliotece. Zastanawiam się teraz dlaczego akurat tę? Opis z tyłu okładki jakoś mnie nie przekonał. Okładka wydała mi się dość interesująca. Sam tytuł mówił do mnie "Wybierz mnie! Noszę w sobie jakąś tajemnicę, sekret, który musisz odkryć!". Wzięłam.
Ale czy po przeczytaniu tej książki jestem "nasycona"? Czy takie odkrycie tego sekretu mnie przekonało? Zdecydowanie nie.
Autorka rozpoczęła wiele wątków. I wszystkie na raz je prowadziła. Pogubiłam się w nich, straciłam orientacje, co powinno być do czego, który wątek nawiązuje do jakiego. W końcu zgłupiałam do reszty i nie wiedziałam co się do czego odnosi.
Jako pojedyncze rozdziały przemawiały do mnie bardzo wymownie. Razem złączone stworzyły chaos, nad którym nie da się zapanować.
Niestety...

Kora | 2016-01-12