Kierunek: Lwów / Ostatni Batalion

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Kampfziel: Lemberg / Das letzte Bataillon
historyczna
Wilku

Wojna z niemieckiego punktu widzenia. Dwie opowieści, z początku i końca drugiej wojny światowej. Zbeletryzowane historie, wojna postrzegana oczami prostych żołnierzy, walczących na pierwszej linii frontu. „Kierunek: Lwów” – opowieść o działaniach niemieckiej 1 Dywizji Górskiej nacierającej od strony Popradu w kierunku Lwowa, z celem zdobycia miasta. „Ostatni batalion” – opis walk jednego z...

„Ostatni batalion” – opis walk jednego z ostatnich niemieckich oddziałów na Słowacji, walczącego w beznadziejnej sytuacji aż do kapitulacji Niemiec.

źródło opisu: http://www.finna.com.pl/

źródło okładki: http://www.finna.com.pl/

Wilku | 2016-12-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia, 2016
Przeczytana: 22 grudnia 2016

"Kierunek: Lwów" taki sobie, ale "Ostatni Batalion" jest prześwietny.

Kami | 2017-10-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Marcin