Zgłosuj na książki roku 2017

Elity polityczne Królestwa Polskiego wobec problemu krzyżackiego w czasach Władysława Jagiełły

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
historia
Bauero

(...) książka przedstawia kompletną panoramę stosunków polsko-krzyżackich za panowania Władysława Jagiełły, ujmując je na szerszym tle. Po raz pierwszy została podjęta próba - bardzo udana - ukazania społecznego zaplecza władcy, wykonującego jego polecenia, ale też wpływającego na jego decyzje podczas różnorakich obrad i zjazdów (..)
Z recenzji prof. Adama Szwedy

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.umcs.eu/produkt/4695/elity-...»