Zawisza Czarny. Rycerz najsławniejszy i najdzielniejszy

DiG
Historia średniowiecze rycerstwo Zawisza Czarny
historia
Historia średniowiecze rycerstwo Zawisza Czarny

Jak widać po ogromie autorów, jest to bardziej praca badawcza, gdzie każdy autor dostał pewne zagadnienie do opracowania, niż książka do poduszki. Na początku można poczytać o pochodzeniu herbu, dowodach jego kształtu w 15 wieku, ewolucji podziału na dwa pasy, wprowadzeniu klejnotu, pochodzeniu nazwy Sulima, o związkach rodzinnych Zawiszy (w oparciu np. o pisma sądowe), o...

• Chcę w prezencie
  • 05 Mediewalia zbiorowe
  • 42 2012
  • XHp
  • Średniowiecze
  • 02a Historia Polski średniowiecznej (i nie tylko)
  • historia