Nie-pełna pustka. Haiku

Wydawnictwo: Austeria
haiku
poezja
Abdita

Tylko poeta, filozof i uczony może pochylać się z taką delikatnością i pokorą nad każdym, najmniejszym Słowem Podnosić je z wielkim szacunkiem wobec kształtu i dźwięku i treści, a jednocześnie z czułością. Rodzi się ona z głębin wrażliwości. Widzę Słowa Elżbiety jak szkiełka - każde przepuszcza światło. A czułość, jest spoiwem, dzięki któremu powstają witraże. Więc każda strofa haiku...

Rodzi się ona z głębin wrażliwości.

Widzę Słowa Elżbiety jak szkiełka - każde przepuszcza światło.
A czułość, jest spoiwem, dzięki któremu powstają witraże.
Więc każda strofa haiku staje się witrażem - przepiuszcza światło krajobrazu duszy.

Może przez nagłą nieobrecność na nowo można zobaczyć świat?
Przetrzeć oczy.
Oko wewnętrzne Elżbiety widzi więcej.

Angnieszka Żuławska-Umeda

źródło opisu: http://www.austeria.pl/d4929_nie-pelna_pustka._haiku.html