Haiku o aniołach

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy DUET
poezja, haiku, refleksje, anioł
poezja
kirara213

We wszystkim można znaleźć coś istotnego: dobrego lub złego, pięknego albo w inny sposób znaczącego. I To autor nazywa Aniołem. Krótkie, wymowne, z pozoru tylko proste wypowiedzi czerpiące z tradycji wyrafinowanej poezji haiku przekonują, że trzeba refleksyjnie myśleć i mówić o rzeczach dużych i małych, o uczuciach i pragnieniach, o radości i smutku, lęku i nadziei. Bo wszystko może być ważne...

Krótkie, wymowne, z pozoru tylko proste wypowiedzi czerpiące z tradycji wyrafinowanej poezji haiku przekonują, że trzeba refleksyjnie myśleć i mówić o rzeczach dużych i małych, o uczuciach i pragnieniach, o radości i smutku, lęku i nadziei. Bo wszystko może być ważne w każdym życiu.
Autor Jacek Brolik z wykształcenia i zawodu jest prawnikiem, z zamiłowania poetą, a także poszukującym wartości historykiem kultury i religioznawcą. Pisanie trzeciego już zbioru poezji "Haiku o aniołach" sprawiło mu wiele radości z trudnej pracy nad słowami i ujętymi w nich przemyśleniami.
I jak Wam się to podoba?

źródło opisu: Dom Wydawniczy DUET, 2013

źródło okładki: google

erba | 2017-06-28

Mocne. Trafiające w punkt. Czuły. Lubię do tej książki zajrzeć, odpłynąć na kilka stron. Emocje, które we mnie wzbudza są takie oczyszczające.

Szymon | 2017-04-09
Przeczytana: lipiec 2016

Bardzo przyjemna pozycja, krótkie treściwe haiku dają sporo do myślenia.