Tymek i Mistrz tom 2 - wydanie zbiorcze

Cykl: Tymek i Mistrz (Kultura Gniewu) (tom 2) | Seria: Krótkie Gatki
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
komiksy
Wkp

Drugi tom humorystycznej serii fantasy Rafała Skarżyckiego i Tomka Leśniaka, autorów m.in. „Jeża Jerzego”, czy „Hej, Jędrek!”. Ukazywała się przez lata w „Komiksowie” – przeznaczonym dla młodych czytelników dodatku do „Gazety Wyborczej” – i zyskała sobie status kultowej. Opowieści o wielkim czarodzieju i jego niesfornym uczniu publikowane były też w legendarnym francuskim magazynie „Spirou”, znaleźć je można również w… szkolnych podręcznikach do języka polskiego!
Roztargniony Mistrz i rezolutny Tymek na setkach stron przeżywają niesamowite przygody. Podróżują w czasie i przestrzeni, stawiają czoło duchom, wampirom i potworom, a przede wszystkim konkurencyjnej parze czarodziej – uczeń. Zły Psuj i jego pomocnik Popsuj napsują naszym bohaterom trochę krwi, ale połączenie inteligencji Mistrza i sprytu Tymka pomoże im wyjść cało z wszelkich opresji.

źródło opisu: http://kultura.com.pl/index.php?s=komiksy

źródło okładki: http://kultura.com.pl/index.php?s=komiksy

Wkp | 2016-12-06
Przeczytana: 15 czerwca 2017

DREAM TIM POWRACA!

Drugi z trzech planowanych zbiorczych tomów serii „Tymek i Mistrz” ukazał się niedawno na naszym rynku. Dobrze się składa, że premiera miała miejsce tak blisko nadchodzących Świąt, bo dla małych miłośników komiksu to doskonała propozycja na gwiazdkowy prezent! Prezent, który swoją drogą i tak z ochotą przeczytają też rodzice.

Tymek i Mistrz. Młody chłopiec niewładający szczególnie dobrze magią i stary mistrz, który magią władał i włada, tylko pamięć czasem do zaklęć nie ta, a i oczekiwania ucznia co do ich działania bywają odmienne. Na naszych bohaterów na każdym kroku czeka niebezpieczeństwo – a nawet jeśli nie niebezpieczeństwo, to chociaż przygoda. I oni, Psuj i Popsuj, konkurencyjny zły czarodziej ze swoim sepleniącym uczniem. Nic im wprawdzie nie wychodzi, ale czasem potrafią napsuć krwi.
W tym tomie na Tymka i Mistrza czeka wiele niesamowitych zdarzeń. Siły demoniczne i duchy, jeziornica i księżniczka na wieży. Czy to jednak biegacz, czy też impreza z...

ilo99 | 2018-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2018

Trochę się rozczarowałam. Po tym jak zauroczył mnie tom pierwszy spodziewałam się, że ten po prostu wyrwie mnie z butów. A było jedynie lub aż, w porządku. Nadal żart słowny. To prawda, że powtarzany czasami po kilka razy, żeby młodszy lub gapowaty czytelnik też zrozumiał. Nadal przepychanki słowne między bohaterami a autorami. Niekiedy, aż do znudzenia, lecz taka jest konwencja. A zabrakło mi najbardziej powiewu świeżości. Tego, by autorzy mnie zaskoczyli. Nie zrozumcie mnie jednak źle, to nie jest komiks marnej jakości. Przeczytać można, tylko erupcji śmiechu nie będzie. I tego mi najbardziej żal.

Krzysztof Lewandowski | 2016-12-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Dla fanów poprzedniej części komiks obowiązkowy. Nie wszystko mi się tym razem podobało - było trochę za dużo tekstów ujawniających narratorów/autorów i słów kierowanych do nich przez bohaterów. Dodatkowo czasem zbyt często był stosowany ten sam humor, aczkolwiek z drugiej strony tworzy on wrażenie zadomowienia czytelnika w fantastycznym świecie.

Tak poza tym rozrywka na podobnym poziomie. Zabawna, błyskotliwa, pełna przygód, dla najmłodszych też ucząca, z kolorowymi ilustracjami, pokazującymi różne ciekawe miejsca. Polecam.

Więcej na: https://gexe.pl/komiksy/art/6178,tymek-i-mistrz-tom-ii

Zyrg | 2018-01-11
Przeczytana: 31 grudnia 2017

Kiedyś bawiło bardziej, ale pomimo słabości scenariuszy, rysunki ratują sytuację. Ale młodemu (8 lat) bardzo się podoba.

Acoma | 2017-07-04

Ten tom jakoś mi się dłużył lekko.

marcel | 2019-03-23
Przeczytana: 23 marca 2019