Tajemnice historii świata

Wydawnictwo: Publicat

W barwnie opowiedzianej książce Autor odsłania nam wielkie zagadki w dziejach świata. Wraz z Nim prześledzimy najciekawsze i najbardziej tajemnicze wydarzenia na przestrzeni kilkunastu wieków. Poznamy dawne cywilizacje, przyczyny ich rozwoju i upadku. Dowiemy się także, co powodowało wielkimi ówczesnego świata i jaki wywarli wpływ na jego dalsze losy. Spróbujemy odnaleźć odpowiedzi na wiele pytań, m. in. dlaczego w Salem zapłonęły stosy i czy w Roswell rzeczywiście wylądowali kosmici.Adam Krawiec (ur. 1970 r.) jest absolwentem Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tam też obronił pracę doktorską i jest zatrudniony w Zakładzie Historii średniowiecznej. Zajmuje się badaniem historii wyobrażeń i umysłowości średniowiecza, a także biografistyką historyczną. Jest autorem książki Seksualność w średniowiecznej Polsce oraz wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych dotyczących historii Polski i Europy w średniowieczu, opublikowanych w kraju i za granicą. Jego zainteresowania obejmują ponadto historie najnowszą, zwłaszcza z okresu zimnej wojny. Hobbystycznie interesuje go także współczesne lotnictwo.

kinkiet | 2013-01-25

W książce tej przeczytamy ciekawe zagadki z historii świata, od czasów starożytnych po współczesność. Przy każdej z nich autor starał się wyczerpać temat przedstawiając liczne koncepcje/teorie, zarówno te popularne jak i mniej znane. Niestety po przeczytaniu wielu tajemnic mamy więcej pytań niż odpowiedzi. Za duży walor książki uznaję to, iż autor potrafi zainteresować tą tematyką. Zmusił mnie do szukania podobnych spraw oraz do zbierania informacji na temat już przeczytanych. Przeszkadza mi trochę marnej jakości papier i czarno białe zdjęcia.

SebastianN | 2014-03-22

na tej samej półce co Władca Pierścieni, Hobbit, Charakternik, itp. . Pozdrawiam

Karolina | 2011-02-05

Świetna książka dla ludzi, którzy lubią historię. I dla uczniów chcących zabłysnąć ciekawostkami na lekcji ;)

Filip | 2011-06-03

Ciekawa książka dla ludzi interesujących się ciekawostkami z historii świata. Idealna jeśli zamierza się zaskoczyć nauczyciela historii np. Polecam.

Adoriano | 2016-10-11
Kate_Bennet | 2016-07-11