Zgłosuj na książki roku 2017

10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
podróż, Indie, joga
literatura faktu
Lakszmi

Książka: „GWIAZDY NA PIASKU Joginki opowieść o Indiach" to książka opisująca prawdziwe wydarzenia. Tłem są współczesne Indie. Przebogata tradycja spleciona z wszechobecnym rytualizmem. Rzeczywistość zaskakująca pełna niespodzianek i wspaniałych ludzi... A wszystko zaczęło się jeszcze w Polsce. "Marzenie zaczęło się spełniać nieoczekiwanie. Dostałam od życia złote jabłko i wbrew realiom...

A wszystko zaczęło się jeszcze w Polsce.
"Marzenie zaczęło się spełniać nieoczekiwanie. Dostałam od życia złote jabłko i wbrew realiom znalazłam się w Indiach. Miałam sfinalizować pewien projekt związany z produkcją biżuterii, a potem ruszyć za jogą. Tymczasem coś się skomplikowało... Bieg zdarzeń kazał mi zmierzyć się z własnym strachem, a nowa perspektywa zapoczątkowała zupełnie inny proces. I właśnie w tamtej trudnej chwili zaczęłam dokumentować każdy dzień. Czasem z zachwytu, czasem z tęsknoty, a przede wszystkim by zostawić ślad, gdybym nie wróciła do domu..." - Gwiazdy na Piasku Joginki opowieść o Indiach.
Przesłaniem książki nie jest ostrzeżenie, a wyrażenie ufności wobec życia i wdzięczności samym Indiom za potęgę inspiracji. Kluczowy, tajemniczy wątek plecie się na tle codziennych lub bardzo niecodziennych spotkań i sytuacji. Praca i ciekawe kontakty autorki z ludźmi utworzyły inną perspektywę doświadczania rzeczywistości. Nauka jogi w RIMYI w Punie, spotkania z B.K.S. Iyengarem i wreszcie najistotniejsza warstwa treści- podróż wgłąb siebie. Powstało już tak wiele książek o ciemnej stronie indyjskiej rzeczywistości. Ta, pokazuje inną perspektywę- jest o jasnej stronie życia o ludziach silnych i nieprzeciętnych i o najpiękniejszej stronie samych Indii- jako odwiecznej inspiracji.
Książka pełna niespodzianek, ilustrowana akwarelami i zdjęciami autorki.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Justka | 2016-12-18
Przeczytana: 16 grudnia 2016

Wspaniała książka . Intrygująca historia z mrocznym cieniem w tle ale równocześnie bardzo optymistyczna z pięknymi opisami Indii.

ankaj | 2018-01-10
aleks | 2018-01-07