Serce i portfel. Być sobą w pracy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Polskiej Prowincji Dominikanow "W drodze"
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
praca, rozwój, zarządzanie
poradniki
Maison

Życie zawodowe może uskrzydlać – często to przeczuwamy i wiemy, że tak powinno być, ale codzienne realia dalekie są od ideału. Oddajemy pracy tyle czasu, emocji i energii, że gdyby z tego miały wynikać jedynie pieniądze, ta transakcja nie miałaby sensu. Praca może dawać dużo więcej niż tylko pensję i satysfakcję, a Serce i portfel pomaga te wartości odkryć i zrealizować. Książka powstała z...

Książka powstała z myślą o tych, którzy chcą zastanowić się nad zawodową stroną swojego życia i zrozumieć siebie w pracy: swoje potrzeby, nadzieje, aspiracje, ale też problemy, ograniczenia, frustracje i znużenie. Szczególnie przydatna będzie dla osób, które planują zmiany lub okoliczności je do nich zmuszają – wybierają swoją drogę zawodową, rozwijają kompetencje, szukają nowej pracy, zastanawiają się nad zmianą zawodu czy branży, chcą awansować bądź myślą o założeniu własnej firmy. Autor – filozof, przedsiębiorca i coach – pokazuje talenty, przedstawia motywacje, emocje, relacje, decyzje, frustracje i stresy, które do pracy przynosimy bądź które tam powstają. Ich zrozumienie może uczynić nas szczęśliwymi i spełnionymi ludźmi.

źródło opisu: wdrodze.pl

źródło okładki: wdrodze.pl

Andrzej | 2017-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Tego typu lektury czytam rzadko, każdorazowo z dużym zainteresowaniem. I na ogół moja ciekawość i satysfakcja mieszają się ze sceptycyzmem. Tak było i tym razem. Dariusz Duma, filozof, zajmujący się biznesem i doradztwem odpowiada na pytania dotyczące szeroko pojętej kariery, etyki korporacji oraz punktów wspólnych aktywności zawodowej z życiem prywatnym.

W zasadzie nie odnalazłem w tym wywiadzie zbyt wielu nowych rzeczy, jednak nie o nowości chodzi lecz o pewne odświeżenie własnego spojrzenia na pracę, życie poza nią i relacje z najbliższymi. Rady dotyczące bardziej higienicznego trybu życia, lepszego zarządzania własnym czasem są niezwykle cenne i warte powrotów do tej książki. Książki tym bardziej wartej polecenia, że brak w niej bzdur w stylu "sky is the limit", stosunkowo mało w niej korporacyjnej nowomowy oraz - last but not least - autor z tytułu swojego filozoficznego wykształcenia i tego, iż był uczniem ks. Tischnera nie pozwala sobie na domorosłe psychologizowanie ani...

| 2017-05-29
Katarzyna | 2017-04-28