Zabójca królowej

Tłumaczenie: Marta Koniarek
Cykl: Terrarchowie (tom 3)
Wydawnictwo: ISA
The queen's assassin
9788374181921
warhammer, king, terrarchowie

Stolica Kharadrei, miasto Halim, stoi w ogniu, szturmowana przez wojska Talorei. Rik na własne oczy ogląda zmagania duchów żywiołów i atak smoka. Został wyniesiony przez Panią Aseę do rangi jednego z Terrarchów w podzięce za zasługi oddane królestwu w Wieży Węży i musi się teraz odnaleźć w tej nowej roli. Rozwija też swoje unikalne zdolności Cieniokrwistego w służbie u tej pradawnej czarodziejki Terrarchów. Wkrótce otrzymuje kolejne zadanie – wraz z oddziałem furażerów ma towarzyszyć potężnej czarodziejce w misji dyplomatycznej do miasta Harven. To wolne miasto portowe związane jest sojuszem z jednym z nieludzkich, pradawnych ludów – Quanami. Rika czeka w nim spotkanie z własnym, nigdy przedtem niewidzianym, ojcem, wpływowym Terrarchem z Mrocznego Imperium – lordem Malkiorem. A siły wrogiej Taloreńczykom Sardei szykują kontrofensywę na najmniej przewidywalnym froncie.

źródło opisu: [ISA, 2008]

Janusz Szewczyk | 2016-03-28
Przeczytana: 28 marca 2016

Niestety książka urywa się w chwili gdy zaczynało się robić chociaż trochę ciekawie i sprawia wrażenie jakby cała trylogia była jedynie wstępem do czegoś znacznie dłuższego. Nie wiem czy King napisał dalszy ciąg, ale jakość trylogii nie zachęca do poszukiwania informacji. W trzecim tomie przynajmniej jest jakaś akcja, chociaż ani przez moment nie wychodząca poza ograne schematy. Co gorsza autor zaczyna powielać pomysły z poprzednich dwóch tomów tak jakby całkiem już brakowało mu konceptu.

widzeCie | 2013-03-15

ktoś wie gdzie zdobyć niech napisze do mnie!!!

Castamir | 2016-04-23
Carreen | 2016-03-05