Typografia kompletna. Kultura książki w twórczości Leona Urbańskiego

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788379772094
typografia, urbański, repucho,
haniahania2

Postać i twórczość Leona Urbańskiego (1926–1998) skryły się w cieniu hałaśliwych mediów i pośpiesznego, tandetnego projektowania, które opanowało naszą komunikację społeczną w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Praca Ewy Repucho przywraca nie tylko pamięć o świetnych drukach wybitnego polskiego grafika, ale, co jeszcze ważniejsze, o jego poglądach na istotę typografii i jej służebnych powinnościach w kulturze społeczeństwa. Typografia Urbańskiego, niezwykle funkcjonalna i komunikatywna, powinna dziś zyskać miano wzorca, a niniejsza książka stać się przewodnikiem dla nowych pokoleń polskich typografów. Dopełnieniem treści jest szata graficzna edycji zaprojektowana przez Andrzeja Tomaszewskiego, ucznia Leona Urbańskiego.

źródło opisu: http://www.atut.ig.pl/?1239,typografia-kompletna

źródło okładki: http://www.atut.ig.pl/?1239,typografia-kompletna

Qbs | 2017-01-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 21 stycznia 2017

Szczegółowe omówienie dorobku Leona Urbańskiego. Publikacja pomaga poznać i zrozumieć jego sposób spoglądania na książkę oraz proces jej projektowania.

haniahania2 | 2017-04-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2016