Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku

Cykl: Kicia Kocia i Nunuś (tom 2)
Wydawnictwo: Media Rodzina
youstyna

Nunuś, młodszy brat Kici Koci, uczy się korzystać z nocnika. Na początku nie jest to łatwe, ale Kicia Kocia wpada na znakomity pomysł…
Książeczki o Nunusiu drukowane na twardych, kartonowych stronach przeznaczone są dla najmłodszych czytelników dopiero rozpoczynających swoje przygody z literaturą.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/prod/1310/Kicia-Kocia-i-Nunus--Na-nocniku

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/1310/Kicia-Kocia-i-Nunus--Na-nocniku

książek: 2016
palalela | 2019-02-01
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 01 lutego 2019

Dla uczącego się korzystać z toalety nocnik może mieć wiele nietypowych zastosowań.

yllla | 2016-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Kicia Kocia przynosi swojemu małemu bratu Nunusiowi nocnik i tłumaczy mu do czego on służy. Nunuś ma różne pomysły na wykorzystanie nocnika, ale siusiu niestety przydarza mu się w spodenki. Po wypiciu soczku Nunuś siada na nocnik i siedzi na nim oglądając książeczkę. W końcu coś czuje i słyszy, jak jego siusiu ląduje w nocniku.

"Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku" to cała kartonowa, niewielkich rozmiarów książeczka. Zawiera ona prostą historię, napisaną prostymi zdaniami. W swym stylu przypomina trochę bajkę o śwince Peppie. Ze względu na swą objętość i prostotę, książka o Nunusiu mocno upraszcza naukę załatwiania się na nocnik. Nunusiowi zdarza się tylko raz zmoczyć spodenki i raz udaje mu się zrobić siusiu do nocnika. W książce nie ma słowa o kupie, czy też o nocnym moczeniu. Pozycja ta idealnie nadaje się dla najmłodszych dzieci, które rozpoczynają naukę załatwiania swoich potrzeb na nocnik. Dzieci te jeszcze nie są w stanie na dłużej skupić się na czytanym tekście, dlatego...

Klio | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

Z córka zaczęłyśmy od serii Kicia Kocia przeznaczona dla dzieci w wieku 2-6, by następnie trafić na nowość wydawnictwa. Książeczka przeznaczona jest dla dzieci 1-3 lecz moja niespełna dwulatka nie wykazuje nią już takiego zainteresowania. Na pewno posłuży dzieciom za naukę do korzystania do nocnika, gdyż brat Kici Koci przechodzi ten etap, momentami w sposób zabawny, a momentami wymagający skupienia - i jak wszystko "brak pośpiechu" :)
Przyjazne obrazki dla oka, z minimalnym tekstem, w twardej oprawie, która idealnie nadaje się do rączki dziecka.