One-Punch Man tom 5 - Chwała zwyciężonemu

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Cykl: One-Punch Man (tom 5)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Onepunch-Man
komiksy
maneki_neko

Nadszedł czas kolejnego epickiego starcia! Saitama musi stawić czoła potwornemu przywódcy morzan, który pokonał już niejednego superherosa. Czy i tym razem jeden jego cios wystarczy, by powalić bestię!? Jaką rolę odegra sympatyczny Rower Ranger!?

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2016

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Arthaniel | 2017-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

W sumie potwierdziło się tylko wszystko to, co napisałem paręnaście miesięcy temu w ocenie tomu pierwszego. Wszystkie gagi i wstawki humorystyczne są bardzo wymuszone, poza tym brak tu jakiegoś wyraźnego wątku głównego, a bohaterowie pozbawieni są charakterów i nie obchodzi mnie, co się z nimi stanie. Nie polecam tej serii nikomu - jeśli ktoś ma ochotę na pastisz superhero, polecam "Chłopaków" Gartha Ennisa. / ocena dla tomów 2-5; może jeszcze sięgnę po szóstkę, ale szczerze wątpię, by moja opinia o tej serii mogła ulec zmianie.

Kosz_z_Książkami | 2017-08-24

Historii o superbohaterach jak i samych superbohaterów namnożyło się ostatnimi czasy tyle, że aż trudno za wszystkimi nadążyć. W szczególności dotyczy to produkcji filmowych jak i komiksów, które zdominowane zostały przez historie o niezwykłych osobach walczących ze złem i występkiem, za pomocą swoich supermocy,czy też supertechnologii. Ziemia co rusz jest ratowana przez zagładą, która to stara się przybrać coraz to bardziej dramatyczne oblicze. Czy więc możliwym jest żeby udało się komuś zaskoczyć odbiorców oryginalnym podejściem do tematu superbohaterów? Okazało się, że jak najbardziej! Przedstawiam Wam Saitamę tytułowego One-Punch Mana i bohatera z zamiłowania.

Słyszeliście kiedyś o bohaterze z zamiłowania? Który walczy ze złem nie dla chwały, poklasku, nie z poczucia odpowiedzialności by nieść pomoc słabszym, nie robiący tego dla własnych zysków czy też dla tego, że lubi poczucie siły i władzy jaką dają mu jego moce? Nie? W takim wypadku czas byście poznali Saitamę. Niegdyś...

KacperKO | 2017-11-14
książek: 1933