Seraph of the End - Serafin Dni Ostatnich #1

Tłumaczenie: Mateusz Makowski
Cykl: Seraph of the End (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
Owari no Seraph
manga, shounen, wampiry, akcja, dramat
komiksy
Dejikos

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: http://waneko.pl/

Anezka | 2017-06-10
Na półkach: 2017
Przeczytana: 10 czerwca 2017

Fajna manga, fajna kreska, fajna fabuła. Wątki z bronią, kontraktami, przypominają mi inne mangi, już nie pamiętam jakie, ale nie jest to nowatorski pomysł. Manga przedstawiona raczej w zabawny sposób, o głupku (którego ciągle tak nazywają) który ma perfidne szczęście.

czomicz | 2017-05-09
Na półkach: Komiks azjatycki
Przeczytana: 09 maja 2017

Pierwszy "owoc" moich eksperymentów z nowymi seriami mangowymi.
Pewnego dnia nastąpiła tzw. "apokalipsa". Nieznanego pochodzenia wirus uśmiercił wszystkie osoby powyżej trzynastego roku życia. Wyginęło 90% populacji ludzkości. Następnie spod powierzchni ziemi powyłaziły wszelakie potwory z wampirami na czele. O dziwo niedobitki ludzkości bardzo szybko się ogarnęły. Do walki z z krwiopijcami powołana zostaje (ależ to durnie i pompatycznie brzmi...)"Japońska Cesarska Armia Demonów".
Dalej mamy głównego bohatera zaślepionego żądzą zemsty, który jest prawiczkiem (komiksy po japońsku...), a w dobie walki o odbudowę populacji ludzkiej dziewictwo jest grzechem ogromniastym (taka argumentacja ma przynajmniej jakieś sens...), elitarną jednostkę specjalną do zwalczania wampirów, do której aspiruje nasz bohater, oraz same wampiry. Wampiry są na szczęście wzorowane bardziej na prozie Anne Rice niż Stephenie Meyer. Są brutalne, bezwzględne i jak na razie raczej... nijakie...
Teraz przejdźmy do...

biegampoksiążki | 2017-07-29
Przeczytana: 2016 rok

^odwiedzajcie tumblra, fajniejsza oprawa i obrazki!

Przyszły wampiry i wszystko popsuły, a potem zwalają to na ludzi... czyli “Serafin Dni Ostatnich” Takaya Kagami i Yamato Yamamoto

"Na skutek nieznanego wirusa ludzkość uległa zagładzie. Jedynymi ocalałymi są dzieci, które zostały uwięzione przez wampiry w ich podziemnych miastach. Dzięki poświęceniu swoich przyjaciół jednej osobie udaje się uciec. Chłopak poprzysięga zemstę na dawnych oprawcach… Co czeka na niego w kompletnie zmienionym świecie?"

Nic specjalnie strasznego. Będzie sobie chodził do szkoły, pozna nowych przyjaciół, zdobędzie fajną broń, bagaż emocjonalny prędzej czy później zaniknie, by wrócić z nawiązką i… I tak właściwie jedynym moim problemem z “Serafinem Dni Ostatnich” jest brak psychologicznych podstaw zachowania głównego bohatera. Bo, poza tym dość sporym niedopatrzeniem, całość można uznać...

mortrose | 2017-06-27

uwielbiam cała serię