Życie codzienne w Palestynie w czasach Chrystusa

Wydawnictwo: Księgarnia św. Wojciecha
La vie quotidienne en Palestine au temps de Jesus
historia
Michał_K-ski

Z niezwykłą erudycją historyczno-archeologiczną przekazuje Daniel-Rops współczesnemu czytelnikowi obraz Palestyny z czasów Chrystusa nie od strony wielkich zdarzeń historyczno-politycznych, ale od strony "szarego człowieka" ulicy, przy swoim warsztacie pracy w Galilei czy w Judei oczekującego na spełnienie wielkich Obietnic Bożych.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Marcin | 2013-04-23

Bezcenna pozycja dla wszystkich miłośników Biblii i świata starożytnego, wierzących i niewierzących. Napisana wprawdzie dawno, ale barwność opisu i żywa narracja gwarantują wyśmienitą intelektualną ucztę. Książkę można przeczytać jako swoisty komentarz do tekstów biblijnych, traktujący głównie o obyczajowości Żydów z okresu poprzedzającego zburzenie Świątyni Jerozolimskiej przez Tytusa, a więc sprzed 70 r. n.e. Chcąc czytać Nowy Testament świadomie i ze zrozumieniem nie można przecież nie wiedzieć kim byli faryzeusze i saduceusze, podobnie też warto dowiedzieć się kim byli zeloci i esseńczycy. Dobrą ilustracją może być fragment jednej z Ewangelii, mianowicie Mk 12,18-27, w którym grupa saduceuszy wystawia Jezusa na próbę zadając mu pytanie zmierzające do zdyskredytowania jego wiary w zmartwychwstanie. Książka Daniel Ropsa jest jedną z tych, po które należy sięgnąć w celu poznania źródeł i historycznego tła takich właśnie czy też innych sporów, które w owym czasie nurtowały...

wikin | 2017-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2017

Moim zdaniem znakomicie opisana codzienność w Palestynie w okresie życia Jezusa. Jak ludzie żyli, co jedli, jak się pobierali. Co wokół nich rosło? Czy było jak obecnie sucho i mało roślinności? Książka napisana przez naukowca, ale ciekawie. Wciąga. Po jej przeczytaniu, dopiero można zrozumieć wiele to co jest opisane w Biblii. Naprawdę polecam. Zarówno dla tych co są za i przeciw.

| 2017-04-27

Książka jest pełna wartościowych informacji, lecz niestety jest też przesiąknięta osobistymi wierzeniami autora.

Travisx85 | 2016-12-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 02 grudnia 2016

NIe rozumiesz Ewangelii, które czytają w kościele? Ta książka jest ewidentnie dla Ciebie :D. Dawno nie dowiedziałem się tyle o życiu Jezusa. Polecam :D

Asdfv | 2017-06-14
Aztek_Anonim | 2017-05-01