To ja! Duży i odważny! Nowe historyjki, które dodają dzieciom pewności siebie

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
GRO
Ag2S

Pewność siebie warto ćwiczyć od najmłodszych lat! Kiedy dzieci zaczynają poznawać otaczający je świat i zawierać przyjaźnie, przeżywają wiele ekscytujących, nowych i pięknych chwil. Zdarzają im się sytuacje, w których potrzebują pociechy, rady lub wsparcia. Wspólne czytanie zawartych w tej książce pełnych fantazji opowieści daje pretekst do rozmowy o wielkich i małych problemach dzieci i...

Pewność siebie warto ćwiczyć od najmłodszych lat!

Kiedy dzieci zaczynają poznawać otaczający je świat i zawierać przyjaźnie, przeżywają wiele ekscytujących, nowych i pięknych chwil. Zdarzają im się sytuacje, w których potrzebują pociechy, rady lub wsparcia. Wspólne czytanie zawartych w tej książce pełnych fantazji opowieści daje pretekst do rozmowy o wielkich i małych problemach dzieci i buduje atmosferę bliskości i bezpieczeństwa.

Na drugi tom świetnie przyjętych przez małych czytelników i ich rodziców opowiadań z cyklu „To ja!” składają się 3 części:
• „Brawo! Udało ci się”, czyli krótkie opowiastki, które dodają dzieciom pewności siebie
• „Pogódźmy się!”, czyli historyjki, które pomagają dzieciom pogodzić się z przyjaciółmi
• „Kolorowych snów!”, czyli opowieści, przy których łatwiej dzieciom zasnąć

Czytane wspólnie historie wydają się stworzone do inicjowania rozmów o wyzwaniach, jakie przynosi życie, towarzyszących im uczuciach i sposobach radzenia sobie z nimi. Dodatkową wartością tej przepełnionej ciepłem i optymizmem książeczki są wspaniałe, pełne humoru ilustracje.
Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/To_ja__Duzy_i_odwazny__No...(?)

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/To_ja__Duzy_i_odwazny__No...»

DomowaKsięgarnia | 2017-03-30

Zastanawiacie się czasem czy robicie wszystko, by Wasze dzieci były pewne siebie? Co właściwie należ zrobić, żeby tak się stało?

Sama od kilku lat nieustannie zadaję sobie te pytania. Bardzo chciałabym, żeby moje dziecko było dobrym, spełnionym i pewnym siebie człowiekiem. Oczywiście, staram ssę dawać dziecku przykład. Odpowiednio postępować, ale też bardzo cenię sobie pomoce w postaci książek.

I o takiej książce jest dzisiejsza recenzja. To ja! Duży i odważny! Nowe historyjki, które dodają dzieciom pewności siebie to bardzo dobra pozycja czytelnicza dla małych miłośników książek Opowiadania, na które składa się książka poruszają bardzo wiele ważnych tematów dla małego człowieka. Dla nas mogą one być błahe, ale dla nich urastają do rangi naprawdę dużego problemu.

Dzięki tym historyjkom dzieci nauczą się albo udoskonalą, umiejętność nazywania i oswajania swoich emocji. To jedna z podstawowych umiejętności potrzebnych do stania się w przyszłości pewnym siebie człowiekiem.

więcej...

nieperfekcyjnie | 2017-04-11
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

"To ja! Duży i odważny!" jest książką podzieloną na trzy części, gdzie każda przedstawia historie poruszające nieco inną treść. Pierwsza z nich dotyczy opowieści dodających pewności siebie, druga porusza tematykę godzenia się z bliskimi, a ostatnia zawiera historyjki ułatwiające zasypianie. Niektóre opowiadania są mocno osadzone w realistycznym świecie, a inne zakrawają o fantastykę podaną w bardzo smacznej formie.

W życiu każdego człowieka pojawiają się trudne sytuacje, z którymi należy się zmierzyć pomimo narastających obaw. W takich momentach bardzo istotna okazuje się pewność siebie i wiara we własne możliwości, przezwyciężająca niepewność oraz różnorodne lęki. Już od dzieciństwa warto uczyć dzieci wyrażania własnego zdania w sposób konstruktywny, obrony swojego stanowiska w danej sprawie, samodzielnego rozwiązywania napotkanych problemów czy przekonywania innych do swoich pomysłów, które wydają...

AnnaSikorska | 2017-01-31

Każdy z nas chce, aby jego dziecko było odważne, potrafiło w życiu zawalczyć o swoje, ale też umiało powiedzieć „przepraszam” i rozumiało, że kłótnie nie są dobre. Budowanie pozytywnych postaw, pokonywanie lęków, nauka samoakceptacji, mówienia prawdy, godzenia się z trudnymi sytuacjami, odkrywanie, że dzięki współpracy możemy osiągnąć więcej to długotrwały i niełatwy proces. Pomóc w nim mogą codzienne rozmowy, przykłady właściwego postępowania. Ważnym elementem wychowawczym są historyjki wychowawcze pomagające dzieciom zrozumieć siebie i otaczający ich świat.
Rok temu trafiła do nas książka "To ja! Historyjki, które dodają dzieciom pewności siebie". Opowieści zachęcają do rozmów o uczuciach. Dziecko odkrywa, zaczyna rozumieć oraz panować nad swoimi emocjami. Rozmowy o uczuciach i zachowaniach budują w naszych pociechach pewność siebie. Czują się przez to ważne, traktowane poważnie, a to przekłada się na budowanie ich pewności siebie, co z kolei wiąże się z sukcesami w grupie...

CzytamBoWarto | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

Świat dziecka wydaje się bardzo prosty. Kiedy jest wesołe - śmieje się, kiedy jest głodne, bądź zmęczone - płacze. Główka małego stworzenia nie kombinuje, nie stwarza sobie sztucznych problemów. To jednak nie oznacza, że dziecko nie ma swoich kłopotów. Im nasze pociechy stają się starsze, tym łatwiej czują niepewność, strach, zranienie, obawę przed odrzuceniem. Ich świadomość staje się co raz większa. Warto od najmłodszych lat nauczyć ich asertywności, pewności siebie, ale też i szacunku dla drugiego człowieka i jego poglądów. Dzięki temu, w dorosłym życiu, będzie im dużo łatwiej poradzić sobie z trudnościami. Nie jest to proste zadanie dla rodzica. I tu z pomocą przychodzi nam najnowsza książka Wydawnictwa Prószyński i S-ka "To ja ! Duży i odważny! Nowe historyjki, które dodają dzieciom pewności siebie!"

Całość książki podzielona jest na trzy części: krótkie opowiastki, które dodają dzieciom pewności siebie; historyjki, które pomagają dzieciom pogodzić się z przyjaciółmi;...

yllla | 2017-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2017

Uwaga, uwaga! Dziś premiera książki "To ja! Duży i odważny! Nowe historyjki, które dodają dzieciom pewności siebie". Książkę przeczytałam z moją pięciolatką i mówię Wam, warto po nią sięgnąć!
Książka "To ja! Duży i odważny! Nowe historyjki, które dodają dzieciom pewności siebie" to zbiór krótkich opowiadań, podzielonych na trzy części. Pierwsza część, to opowiastki dodające dzieciom pewności siebie. Bohaterowie książki odważnie wyrażają swoje zdanie, bronią swojego stanowiska, rozwiązują samodzielnie trudne zadania i przekonują do swoich pomysłów. W drugiej części znajdują się opowiadania, których celem jest ułatwienie dzieciom godzenia się z przyjaciółmi. Historie te przedstawiają zwykłe, codzienne sytuacje, które i naszym dzieciom mogły się przydarzyć. Te opowiadania są świetną okazją do rozmowy o zaistniałych konfliktach. Trzecia część to historyjki na dobranoc, które pozwolą dzieciom wyciszyć się i przygotować do spokojnego snu.
Historie z książki "To ja! Duży i...

Portafortunas | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017