rozwińzwiń

UW1 - wydanie zbiorcze tom 2

Okładka książki UW1 - wydanie zbiorcze tom 2 Denis Bajram
Okładka książki UW1 - wydanie zbiorcze tom 2
Denis Bajram Wydawnictwo: Elemental Cykl: Universal War One (wydanie zbiorcze) (tom 2) komiksy
160 str. 2 godz. 40 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Universal War One (wydanie zbiorcze) (tom 2)
Tytuł oryginału:
Universal War One : volume 4 "Le Deluge", volume 5 "Babel", volume 6 "Le Patriarche"
Wydawnictwo:
Elemental
Data wydania:
2016-10-27
Data 1. wyd. pol.:
2016-10-27
Liczba stron:
160
Czas czytania
2 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788394428655
Tłumacz:
Wojciech Birek
Tagi:
s-f
Średnia ocen

7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Fechmistrz Xavier Dorison, Joel Parnotte
Ocena 7,0
Fechmistrz Xavier Dorison, Joe...
Okładka książki Skład główny. Tom 3 Régis Loisel, Jean-Louis Tripp
Ocena 8,2
Skład główny. ... Régis Loisel, Jean-...
Okładka książki Wielki martwy. Księga Druga Jean-Blaise Djian, Régis Loisel, Vincent Mallié
Ocena 7,3
Wielki martwy.... Jean-Blaise Djian, ...
Okładka książki Undertaker - 3 - Ogr z Sutter Camp Xavier Dorison, Ralph Meyer
Ocena 7,3
Undertaker - 3... Xavier Dorison, Ral...
Okładka książki Pinokia Jean-Pierre Gibrat, Francis Leroi
Ocena 4,9
Pinokia Jean-Pierre Gibrat,...

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
25 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
613
192

Na półkach: , , , ,

Ufff, ile tu rzeczy się dzieje! Generalnie Bajram ma wielką odwagę w niszczeniu plot armoru, odwagę na kosmiczną skalę. I co prawda nie rozumiem tak do końca, jak możliwy był ostatni twist fabuły, ale doceniam kunsztowność tej całej czasowej układanki. Polecam.
8/10

Ufff, ile tu rzeczy się dzieje! Generalnie Bajram ma wielką odwagę w niszczeniu plot armoru, odwagę na kosmiczną skalę. I co prawda nie rozumiem tak do końca, jak możliwy był ostatni twist fabuły, ale doceniam kunsztowność tej całej czasowej układanki. Polecam.
8/10

Pokaż mimo to

avatar
1168
1137

Na półkach:

Opinia na temat tomów 1-2

Naprawdę dawno nie czytałem tak dobrego, wciągającego i solidnie przemyślanego komiksu science fiction. Cholera, w ogóle czegokolwiek z tego gatunku, bo ogrom gier, książek, filmów i komiksów silących się na realizm, wypada po prostu kiepsko. Sam piszę literaturę czysto rozrywkową, gdzie nie skupiam się na prawach fizyki tylko dynamicznej, kompletnie nierealnej przygodzie. Universal War One to spełnienie wszystkich moich marzeń. Z jednej strony dojrzała, rozbudowana historia fabularna, z drugiej natomiast łopatologiczne i rzeczowe wyłożenie pewnych zagadnień fizycznych, astronomicznych oraz zasad działania pętli lub paradoksu czasowego. Innymi słowy coś, co potrafi uderzyć w gusta laika, ale też fana gatunku.

Prezentowane na zdjęciu dwutomowe wydanie zbiorcze zawiera kompletną historię, pierwotnie wydawaną w latach 1998-2006. U nas pojawiła się za pierwszym razem w latach 2004-2006 za sprawą wydawnictwa Egmont, jednak wydali oni tylko trzy pierwsze tomy z sześciu. Dopiero w 2016 roku wydawnictwo Elemental wydało edycję kompletną. I warto było czekać. Losy członków eskadry Purgatory, która składa się z oficerów skazanych na karną kompanię, jest zwyczajnie obłędna.

Za projekt w pełni odpowiada Dennis Bajram, francuski twórca komiksowy, który pragnął napisać oraz narysować epicką przygodę. I udało mu się, bowiem UW1 jest epicki, choć z pozoru wydaje się być bardzo standardową historią science fiction. Oto mamy na horyzoncie Pierwszą Wojnę Wszechświatową. Dwa potężne ugrupowania ścierają się między sobą o wpływy w układzie słonecznym i jedno z nich doprowadza do stworzenia anomalii zwanej Ścianą. Jest to ogromny dysk, a w zasadzie sfera ulokowana pomiędzy Saturnem a Uranem. Cokolwiek w nią wejdzie przepada. Flota znajdująca się na orbicie Saturna ma za zadanie zbadać Ścianę i tutaj wkracza eskadra Purgatory, w której skład wchodzi genialny fizyk. Niestety jego odkrycie szybko zamienia się w koszmar.

Czytając UW1 wiele razy łapałem się na tym, że kojarzę jakąś scenę z tym czy tamtym filmem albo komiksem. W niczym mi to nie przeszkadzało, a wręcz uprzyjemniało lekturę. Dwa opasłe tomy wchłonąłem na jednym posiedzeniu, nie mogąc się zwyczajnie oderwać od snutej przez Bajrama opowieści. Każdy z członków eskadry Purgatory odgrywa ogromną rolę w tym konflikcie, dlatego ciężko opowiadać o fabule bez spojlerów. Szczególnie gdy dochodzi do badań zjawisk skoków temporalnych i zawirowań w czasie. Zresztą finał całej serii jest fenomenalnie pomyślany i zrealizowany.

Na dodatkową uwagę zasługują notatki oraz szkice autora zamieszczone pomiędzy poszczególnymi tomami tej opowieści. Każdy album zawiera trzy tomy oraz garść ciekawych informacji o tworzeniu komiksu, jego świata czy postaci w nim żyjących. Widać ile pracy oraz wysiłku włożył w ten projekt. Czuć to zresztą w każdej scenie, rysunku oraz dialogach i konstrukcji fabuły.

Universal War One to jeden z najlepszych komiksów science fiction jakie czytałem. Trafia u mnie na półkę koło Wiecznej wolności czy Wiecznego spokoju i nigdy jej nie opuści. No chyba, że do powtórnej lektury. Z pewnością sięgnę po Uniwersal War Two, który również wydano u nas w albumie zbiorczym. Śni mi się, ze kiedyś ta seria zostanie zekranizowana, co w sumie nie jest takie niemożliwe, patrząc jak rozwija się ten segment kinematografii. Polecam zatem każdemu sięgnąć po UW1, bo warto, nawet jeśli nie jesteście fanami science fiction.

Opinia na temat tomów 1-2

Naprawdę dawno nie czytałem tak dobrego, wciągającego i solidnie przemyślanego komiksu science fiction. Cholera, w ogóle czegokolwiek z tego gatunku, bo ogrom gier, książek, filmów i komiksów silących się na realizm, wypada po prostu kiepsko. Sam piszę literaturę czysto rozrywkową, gdzie nie skupiam się na prawach fizyki tylko dynamicznej,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2190
2014

Na półkach:

https://popkulturowykociolek.pl/recenzja-komiksu-universal-war-one-tom-2/

Cykl Universal War One, który pierwotnie został wydany na rynku Francuskim w latach 1998-2006, składał się z sześciu albumów. W okresie 2008-2009 Marvel postanowiło wypuścić na rynek przekład angielski, będący zbiorczym wydaniem całej serii. Rodzime wydanie opiera się właśnie na tej edycji. Dlatego na naszym rynku dostępne są dwie części (każda składająca się z 3 albumów). Ogólny kontekst historii pokazany w obu odsłonach jest ten sam, tak samo, jak bohaterowie. Większość jednak wątków zamyka się w konkretnym tryptyku komiksowym, dzięki czemu po „dwójkę” mogą sięgnąć również czytelnicy, którzy nie mieli jeszcze okazji obcowania z tomem 1 wydania zbiorczego (do czego gorąco zachęcam). Wejście w historię ułatwi również krótkie wstęp fabularny przygotowany przez wydawcę.
Krótkie i łatwe do zrozumienia przedstawienie historii tomu drugiego, nie jest takie proste. Bajram stworzył bowiem skomplikowane dzieło, które pokazuje przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Całość historii nabiera dopiero większego sensu, kiedy czytelnik pochłania kolejne strony tej powieści graficznej.

Autor wykorzystuje tutaj wszelkie zalety i możliwości, jakie daje mu gatunek sci-fi. Bawi się jego elementami, plastycznie zmienia je do własnych potrzeb, nagina niektóre sprawdzone schematy lub tworzy je całkowicie od podstaw. Podobnie jak tom pierwszy (wydania zbiorczego),album wypełnia spora mieszanka „trudniejszej” treści. Wyraźnie widać, że autor jest zafascynowany naukową stroną science fiction....

Cała recenzja na stronie.

https://popkulturowykociolek.pl/recenzja-komiksu-universal-war-one-tom-2/

Cykl Universal War One, który pierwotnie został wydany na rynku Francuskim w latach 1998-2006, składał się z sześciu albumów. W okresie 2008-2009 Marvel postanowiło wypuścić na rynek przekład angielski, będący zbiorczym wydaniem całej serii. Rodzime wydanie opiera się właśnie na tej edycji. Dlatego...

więcej Pokaż mimo to

avatar
7932
6787

Na półkach: ,

KONIEC PIERWSZEJ WOJNY WSZCHEŚWIATOWEJ

Ta seria jest naprawdę znakomita. Może i oparta została na znanych wszystkim miłośnikom fantastyki motywach, ale Bajram zmiksował je w coś naprawdę świetnego. Na czytelników czeka więc dużo akcji, wiele spektakularnych scen, bohaterowie z problemami i przeszłością i zabawy z podróżami w czasie, a wszystko to w znakomitej, przemyślanej opowieści, która zasłużyła na swój kultowy status.

Kalish i jego ludzie znaleźli się w sytuacji bez wyjścia. Samobójcza misja skończyła się dla nich powodzeniem, ale ze względu na zamieszanie w czasie, z wormhole’a wydostali się we własnej przeszłości. Nie chcąc zaburzać biegu wydarzeń, muszą uniknąć schwytania, ale także wyznaczają sobie nową misję. Udało im się zniszczyć bazę, która wytwarzała wormhole’a, ale jej szalony konstruktor przed śmiercią wyznał Kalishowi, że Konfederacja Kolonii Przemysłowych (CIC) posiada jeszcze jedną identyczną. Ocaleli członkowie eskadry Purgatory wyruszają zająć się tym problemem, nieświadomi tego, że CIC zagroziło Federacji Ziem Zjednoczonych stworzeniem kolejnej miniaturowej czarnej dziury i zniszczeniem Ziemi, jeśli Ci nie zaprzestaną działań. Czy ich misja, która jednocześnie toczy się przed postawieniem tego ultimatum, pomoże rozwiązać sytuację czy może stanie się początkiem kolejnej tragedii?

Kiedy przed laty Egmont zaczął wydawać albumy z serii „Universal War One”, a potem przerwał ją w połowie, fani zostali z niczym. Nic się nie wyjaśniło, bohaterowie tkwili w samym środku zagrożenia… Na szczęście wydawnictwo Elemental zdecydowało się doprowadzić opowieść do końca i tak oto na rynku pojawił się tom zbierający trzy ostatnie albumy „UW1” i co trzeba przyznać, okazał się jeszcze lepszy niż wcześniejsze. Więcej jest akcji, więcej zagrożeń i widowiskowych sekwencji, tempo też jest szybsze, a retrospekcje ciekawsze. Jak na wielki finał całej opowieści przystało, już od samego początku nie ma nawet chwili na nudę. Nie brakuje zaskoczeń, bywa też spokojniej, ale konsekwencje pierwszej wojny wszechświatowej są katastrofalne, ale i jakże w swej monumentalności piękne.

Świat, który wykreował Bajram jest złożony, przemyślany i konsekwentnie rozwijany. Także pod względem graficznym – o ilustracje zadbał w końcu sam autor scenariusza. Wiedział co i jak chce narysować, wiedział też jak to zrobić. Jego kreska to połączenie stylu europejskiego i amerykańskiego, jest lekka, ale Bajram nie stron od czerni, czasem eksperymentuje z wyglądem mniej ważnych postaci, czasem robi wszystko w klasyczny sposób, po prostu bawi się tym komiksem, dając upust swoje wyobraźni, a my doskonale bawimy się wraz z nim.

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze świetne wydanie. Twarda oprawa, papier kredowy, solidna porcja dodatków do każdego z albumów… Nic tylko polecać! Dlatego jeśli lubicie dobrą fantastykę, koniecznie poznajcie „UW1”. Naprawdę warto.

Recenzja opublikowana na moim blogu: http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/07/10/universal-war-one-wydanie-zbiorcze-2-denis-bajram/

KONIEC PIERWSZEJ WOJNY WSZCHEŚWIATOWEJ

Ta seria jest naprawdę znakomita. Może i oparta została na znanych wszystkim miłośnikom fantastyki motywach, ale Bajram zmiksował je w coś naprawdę świetnego. Na czytelników czeka więc dużo akcji, wiele spektakularnych scen, bohaterowie z problemami i przeszłością i zabawy z podróżami w czasie, a wszystko to w znakomitej, przemyślanej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1600
485

Na półkach: , , ,

"Universal War One" oryginalnie liczy sobie sześć albumów, które we Francji ukazywały się w latach 1998-2006. W naszym kraju pierwsze trzy ukazały się w latach 2002-2004 staraniem oficyny Egmont Polska. Seria została dobrze przyjęta przez czytelników i zebrała pozytywne recenzje, a mimo to edytor porzucił publikację kolejnych odsłon. Wielbiciele autorskiego cyklu Denisa Bajrama musieli czekać ponad dekadę, aby poznać zakończenie przygód członków eskadry Purgatory. Dopiero miesiąc temu, dzięki wydawnictwu Elemental, do księgarń trafiło zbiorcze wydanie, które zawiera trzy ostatnie albumy ("Potop", "Babel" oraz "Patriarcha").

(...) W tym miejscu wypada, abym przybliżył choć trochę zręby fabuły. Muszę jednak przyznać, że nie jest to wcale łatwe zadanie. Ponieważ sens wydarzeń, w których uczestniczy szóstka głównych bohaterów, z biegiem akcji zmienia się i transponuje. Historia nie została opowiedziane linearnie, jest co prawda jakaś teraźniejszość, ale nadzwyczaj chętnie przenosimy się w czasie i przestrzeni. Początkowo chodzi o ocalenie Ziemi, którą w 2098 roku planuje zniszczyć Konfederacja Kolonii Przemysłowych. Potem chodzi o obalenie totalitarnego ustroju i dyktatury Konfederacji. Wiem, nie brzmi to zbyt atrakcyjnie i nowatorsko. Mogę jednak zapewnić, że od lektury komiksu ciężko się oderwać.

W futurystycznej przyszłości, wykreowanej przez francuskiego autora, człowiek podróżuje w czasie i przestrzeni. Wynalezienie napędu anty-grawitacji pozwala kolonizację Układu Słonecznego. Kolejne odkrycia powodują, że możliwa staje się teleportacja. Denis Bajram zbudował rzeczywistość spójną i potencjalnie prawdopodobną, która rządzi się żelazną logiką. Wszystkie wątki zostały precyzyjnie zaprojektowane. Nic nie jest dziełem przypadku czy twórczej fanaberii. Czytelnik zauważa, że każde zdarzenie, nawet najdrobniejszy epizod, może mieć kolosalne znaczenie dla całej intrygi. Podczas czytania wielokrotnie natykamy się na zaskakujące momenty czy szokujące zwroty akcji. Rozwiązania fabularne zastosowane przez scenarzystę spowodowały, że kilka razy musiałem zbierać szczękę z podłogi.

Warstwa literacka "UW1" wywarła na mnie silne wrażenie. Co do warstwy graficznej, to jest poprawna. Bez jakichś specjalnych fajerwerków. Przedstawienie postaci realistyczne, miejscami uproszczone poprzez nałożenie sporej ilości tuszu. Dobrze wypadają sceny rozgrywające się w przestrzeni kosmicznej, widok gwiazd, statków i świetlistych smug. Kadrowanie dynamiczne, częste zmiany perspektywy. Rysownik używa „kamery” w ruchu, dzięki temu wzrasta atrakcyjność. Budowa planszy wysoce poprawna. Ustawienie kadrów przejrzyste: komplet podporządkowany nadrzędności tekstu, którego wcale nie jest mało.

"Universal War One" to błyskotliwy komiks należący do gatunku science fiction (z mocnym naciskiem na słowo science)....

- - -
cały tekst można przeczytać tu:
https://dybuk.wordpress.com/2016/11/22/universal-war-one-tom-2/

"Universal War One" oryginalnie liczy sobie sześć albumów, które we Francji ukazywały się w latach 1998-2006. W naszym kraju pierwsze trzy ukazały się w latach 2002-2004 staraniem oficyny Egmont Polska. Seria została dobrze przyjęta przez czytelników i zebrała pozytywne recenzje, a mimo to edytor porzucił publikację kolejnych odsłon. Wielbiciele autorskiego cyklu Denisa...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    28
  • Posiadam
    17
  • Chcę przeczytać
    12
  • Komiksy
    10
  • Komiks
    6
  • Ulubione
    1
  • Science Fiction
    1
  • Przeczytane w 2016
    1
  • Nie posiadam
    1
  • 2019
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki UW1 - wydanie zbiorcze tom 2


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Cyberpunk 2077. Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Ocena 6,3
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Świat Akwilonu: Magowie: Eragan. Tom 02 Stephane Crety, Nicolas Jarry
Ocena 6,0
Świat Akwilonu... Stephane Crety, Nic...

Przeczytaj także