Miłość, seks i serce

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co

Choroby serca to zabójca numer jeden w Ameryce. Autor udowadnia, że mogą one być połączone z problemami, jakie ludzie miewają z miłością i życiem seksualnym. Dr. Alexander Lowen tłumaczy jak bardzo emocje objawiają się fizycznie, nawet w sposobie, w ...

enhap | 2013-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2013

Genialna książka. Jak dla mnie swego rodzaju podsumowanie dotychczasowych poszukiwań. Połączenie medycyny i psychologii, trochę z "ezoterycznej" strony.
Autorzy opowiadają o klinicznych przypadkach zachorowań, ataków serca w tak genialnie prosty sposób, że aż trudno z nim dyskutować. Rzadko które techniki przemawiają do mnie tak głęboko.
Książka przedstawia przekonania, problemy i zachowania powodujące zerwanie kontaktu z sercem (uczuciami) oraz fizyczne konsekwencje pewnych przeżyć. Jest tutaj trochę analizy doświadczeń w różnych fazach dziecięcych, medycyny patologicznej chorób serca, a także bioenergetycznej pracy z ciałem Lowena.

A to ostatnie to wbrew pozorom dość proste ćwiczenia, które mogą wiele zmienić. Polecam

olluuuu | 2015-11-26

Łączę mega pozytywne emocje z tą książką. Jako studentka fizjoterapii i miłośniczka psychologii, zatopiłam się wręcz w tej lekturze. Polecam :)

Karolina Kułakowska | 2012-05-16
Przeczytana: 2011 rok

Niesamowita! Szkoda tylko, że nie oddano mi jej po przeczytaniu :(.

Angie | 2011-08-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Książka, która zmieniła moje życie.

Karolina | 2016-03-08
Przeczytana: 07 marca 2016

Ależ mnie tym razem Lowen umęczył niekończącymi się przykładami ilustrującymi tezę, której chyba wystarczyłby dłuższy artykuł :(

kukubook | 2016-12-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Znakomita! Nazwisko autora mówi samo za siebie. To jest książka, która może uratować życie. Polecam!

Rafał | 2017-01-11
Polaco | 2016-10-16