Miłość, seks i serce

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co

Choroby serca to zabójca numer jeden w Ameryce. Autor udowadnia, że mogą one być połączone z problemami, jakie ludzie miewają z miłością i życiem seksualnym. Dr. Alexander Lowen tłumaczy jak bardzo emocje objawiają się fizycznie, nawet w sposobie, w ...

enhap | 2013-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2013

Genialna książka. Jak dla mnie swego rodzaju podsumowanie dotychczasowych poszukiwań. Połączenie medycyny i psychologii, trochę z "ezoterycznej" strony.
Autorzy opowiadają o klinicznych przypadkach zachorowań, ataków serca w tak genialnie prosty sposób, że aż trudno z nim dyskutować. Rzadko które techniki przemawiają do mnie tak głęboko.
Książka przedstawia przekonania, problemy i zachowania powodujące zerwanie kontaktu z sercem (uczuciami) oraz fizyczne konsekwencje pewnych przeżyć. Jest tutaj trochę analizy doświadczeń w różnych fazach dziecięcych, medycyny patologicznej chorób serca, a także bioenergetycznej pracy z ciałem Lowena.

A to ostatnie to wbrew pozorom dość proste ćwiczenia, które mogą wiele zmienić. Polecam

Aurora | 2017-04-11
Na półkach: Przeczytane, Wyzwanie 2017

To jest jedna z tych książek, które trzeba przeczytać, które zmieniają życie i - jak ktoś napisał niżej - czasem to życie ratują.
To jest książka, którą czytałam ponad rok, bo była tak trudna. Potrzebowałam czasu, aby przyswoić i zaakceptować wszystkie poznawane treści. Jest jednocześnie ciężka i lekka, zniewalająca i wyzwalająca. Jeśli znasz, tylko ze słyszenia, teorie o ego i superego, instynkcie śmierci, podświadomej miłości do rodzica - to z książki dowiesz się, jak ważne są te pojęcia w naszym życiu. I jak istotne jest pozostawanie w kontakcie z własnymi emocjami.

olluuuu | 2015-11-26

Łączę mega pozytywne emocje z tą książką. Jako studentka fizjoterapii i miłośniczka psychologii, zatopiłam się wręcz w tej lekturze. Polecam :)

Karolina Kułakowska | 2012-05-16
Przeczytana: 2011 rok

Niesamowita! Szkoda tylko, że nie oddano mi jej po przeczytaniu :(.

Angie | 2011-08-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Książka, która zmieniła moje życie.

Lidia F | 2017-05-23
Przeczytana: 23 maja 2017

Każdy kto ma ciało doświadcza go, przygląda mu się i poznaje go. Lowena warto czytać właśnie dlatego że to poznanie naszego ciała ułatwia.

Karolina | 2016-03-08
Przeczytana: 07 marca 2016

Ależ mnie tym razem Lowen umęczył niekończącymi się przykładami ilustrującymi tezę, której chyba wystarczyłby dłuższy artykuł :(

kukubook | 2016-12-18

Znakomita! Nazwisko autora mówi samo za siebie. To jest książka, która może uratować życie. Polecam!

MonteChristo | 2017-04-29
Na półkach: Przeczytane, 2017