Miłość, seks i serce

Okładka książki Miłość, seks i serce Alexander Lowen
Okładka książki Miłość, seks i serce
Alexander Lowen Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co Seria: Psychologia na Co Dzień nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Psychologia na Co Dzień
Jacek Santorski & Co
2007-01-01
2007-01-01

Bardzo ciężka pozycja.
Czytałam ją z ociąganiem i wynudzeniem. Bardzo dużo w niej analiz i teorii. O tym jak to stres, czynniki psychologiczne czy nawet odbierane przez nas bodźce mogą wpłynąć na choroby naszego organizmu. W szczególności na nasze serce. Ja na chwilę obecną tego nie czuje. Fajnie by było przyjąć taką idealną postawę. Nie denerwować się, zdrowo odżywiać i nie korzystać z używek 🤭 W tej książce wykazane jest, że nawet przesadne uczucie wrogości do kogoś może spowodować atak serca. Bez przesady. Książka jest bardziej dla osób, które się tym zajmują lub które ten problem dotyczy. Ja nie mogłam się wczuć.

Bardzo ciężka pozycja.

#1265 - „Miłość, seks i serce” - Alexander Lowen - Wydawnictwo Czarna Owca
#110/2023

"Ta analiza pomogła uwolnić gniew Petera, który zaczął wyrażać silniej w terapii i bardziej otwarcie w domu. Reakcja jego żony była pozytywna. Sama postanowiła zgłosić się na terapię, by rozwiązać niektóre swoje problemy; do tej pory całą winę za to, iż jest nieszczęśliwa, zrzucała na Petera."

Książka ma 240 stron. Swoją premierę w tym wydaniu miała dnia 27.01.2021 roku.

Ten poradnik pokazuje, jak dużą rolę w naszym życiu odgrywa miłość, ale przede wszystim także jej brak. Jak może przynieść dla naszego organizmu wiele niekorzystnych skutków. Autor zwraca także naszą uwagę na to, jak w naszym życiu kluczową rolę odgryw poczucie własnej wartości.

Ta książka to przewodnik do tego, by uzdrowić nasze serce i dzięki temu, cały nasz organizm.

"Większość mężczyzn boi się porażki w seksie, łącząc ją z utratą miłości. Do niedawna przynajmniej kobiety były wolne od takiego lęku, ale sytuacja się zmienia. Coraz więcej kobiet wkracza w pełen rywalizacji świat pracy, w którym osadzone są na podstawie tego, jak funkcjonują."

Polecam Wam tą książkę koniecznie do przeczytania.

#1265 - „Miłość, seks i serce” - Alexander Lowen - Wydawnictwo Czarna Owca
#110/2023

W książce tej Lowen głęboko zagłębia się w tematykę miłości i seksu, starając się rozwikłać ich złożoność i ukazać ich związek z sercem i duchowością. Autor eksploruje, jak nasza historia emocjonalna i cielesna wpływa na nasze obecne relacje, zarówno te romantyczne, jak i te z samym sobą.

Książka zawiera wiele przypadków klinicznych i ćwiczeń, które pomagają czytelnikom zrozumieć głębsze aspekty swoich związków i doświadczeń seksualnych. Lowen skupia się na rozwijaniu zdrowej samoświadomości oraz budowaniu bardziej autentycznych i satysfakcjonujących relacji.

"Miłość, Seks i Serce" to lektura, która będzie cenna zarówno dla osób, które chcą lepiej zrozumieć siebie w kontekście miłości i seksu, jak i dla tych, którzy pracują jako terapeuci. To książka, która zachęca do głębszego odkrywania siebie i swoich uczuć, otwierając drzwi do bardziej satysfakcjonujących relacji i życia pełnego miłości.

Na półkach: , , , , , ,

Żyć to kochać. Zanegowanie pragnienia miłości jest śmiercią za życia. - Alexander Lowen

Od dawna wiadomo, że nasze życie emocjonalne jest ściśle związane ze zdrowiem. Życie emocjonalne jest związane z byciem fizycznym, a zdrowie fizyczne zależy od dobrego samopoczucia emocjonalnego. Wgląd Alexandra Lowena w te potężne powiązania oferuje innowacyjne podejście do zdrowia układu krążenia i leczenia chorób serca.

Powiedzenia takie jak „umarł z powodu złamanego serca” lub „umarł z tęsknoty” wyrażają ten związek w jego skrajnej formie. Miłość sprawia, że ​​czujemy się dobrze. Miłość ma moc uzdrawiania. Bliskie, pełne miłości relacje z przyjaciółmi i rodziną mogą przynieść korzyści sercowo-naczyniowe. Podczas gdy miłość w życiu może korzystnie wpłynąć na zdrowie, złamane serce może czasami mieć fizyczne skutki uboczne.

Alexander Lowen, słynny uczeń Wilhelma Reicha i twórca bioenergetyki, omawia znaczenie seksu i miłości w zapobieganiu chorobom serca i innym problemom zdrowotnym. W swojej książce Miłość, seks i serce wskazuje zasady i techniki terapeutyczne, które pomagają ludziom zrozumieć ich lęk przed miłością, uwolnić chroniczne napięcie mięśniowe i spełniać się w miłości.

„Niepokazywanie własnych uczuć może dawać człowiekowi poczucie siły w związkach, ale jednocześnie wyklucza możliwość zaufania. W ten sposób samokontrola, która wydaje się cechą godną podziwu, jest przejawem strachu przed miłością”.

Z książki dowiadujemy się, czym jest analiza bioenergetyczna i jak ważnym jest narzędziem w całościowej ocenie każdej osoby chorej. Wszystkie techniki mają na celu pomóc osobie uświadomić sobie ograniczające wzorce oddechowe i ruchowe oraz zablokowane ekspresyjne działania.

Bioenergetyka ma na celu pomóc otworzyć serce na życie i miłość. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ wiele osób zamyka i „zatwardza” swoje serca w odpowiedzi na różne formy traumy. Według Alexandra Lowena, do zdrowego życia potrzebne jest silne połączenie ciało-umysł, a jest to możliwe tylko wtedy, gdy uwolnimy się od chronicznego napięcia. To uwolnienie jest niezbędne do uwolnienia nas z wewnętrznych blokad przepływu i wyrażania uczuć.

“Kocham ciało,
Kocham pracować z ciałem,
Kocham patrzeć jak ciało rozkwita,
To moje życie. Ciało jest moim ocaleniem. Spełnieniem dla mnie jest życie życiem ciała i doświadczaniem energii w ciele. Uwieńczeniem życia i terapii jest bycie w prawdzie ze sobą. Ja dla mnie jest cielesnym Ja, jedynym Ja które kiedykolwiek poznamy. Zaufaj temu , kochaj to i bądź w prawdzie ze sobą… “

"Pozbawiając serce miłości, narażamy swoje życie na niebezpieczeństwo” – ostrzega dr Lowen. W pogoni za sukcesem człowiek zachodniej cywilizacji traci czasem kontakt z własną naturą, co prowadzi do stresu, licznych chorób i nagłej śmierci. Jak tego uniknąć, wypełniając życie miłością i satysfakcją, o tym jest właśnie ta książka.

Historia taka jak zawsze: to mnie nie dotyczy. Nie znam ludzi, których to nie dotyczy.
Lekarze moich dolegliwości nie potrafili wyjaśnić. Serce ok, kłucie w klatce piersiowej bez przyczyny. Jak często nie zauważamy, że ciało łączy się z naszymi emocjami.
A ataki serca poprzedzane są wydarzeniami w życiu i naszymi reakcjami. Jeden psycholog dostrzegł tą zależność.

Szkoda czasu, pseudonaukowy bełkot bez ładu i składu. Szarlataneria, w opisie książki jest, że autor poświęcił 60 lat doskonaląc swoje podejście terapeutyczne zwane bioenergetyką. Potrzebował aż 60 lat na głupoty, a mógłby w tym czasie wypełnić ubytki w tysiącach kilometrach dróg, co miałoby większy pożytek dla ludzkości. Odpadłem po 50 stronach czytania w kółko synonimów serca, miłości, uniesnienia, uczucia, romantyzmu, terefere. Omijać szerokim łukiem.

W końcu pozycja, która odkrywa przede mną coś więcej niż książka dla laika. Konkrety poparte rzetelnymi przykładami. Pomyślećby można było, że serce, to tylko narząd. Jednak nie i ta książka mówi dokładnie dlaczego. Zdecydowanie polecam.

Na razie nie napiszę więcej, bo właśnie skończyłam ją czytać i idę spać, ale jestem po prostu zachwycona całą koncepcją bioenergetyczną Lowena, bardzo do mnie przemawia, uzupełnia moje braki w pracy z własnym ciałem i dzięki niej czuję się po prostu lepszym i pełniejszym człowiekiem.

Przychodzę do Was w końcu z jakąś nową opinią. Wiem, trochę mnie nie było, ale tyle się dzieje, że strasznie jestem zabiegana. Dzieją się same DOBRE rzeczy :D
Jako, że nie mam przeszkolenia psychologicznego, ani socjologia nie jest moim hobby to szczerze na początku książka A. Lowena strasznie mnie męczyła, nie mogłam odnaleźć w niej tego czego się spodziewałam. Wiele trudnych wyrażeń, potęgowało uczucie zagubienia. Wtedy może to nie było po prostu dobry czas na tę książkę. Gdy w moim życiu zrobiło się spokojniej, książkę dosłownie połknęłam w 1 dzień.
Z książki „Miłość, seks i serce. Zadbaj o swoje zdrowie w codziennym stresie.” dowiedziałam się rzeczy bardzo oczywistej, że wszystkie dobre uczucia i emocje które nas otaczają mają pozytywny wpływ na nasze serce. I nie chodzi mi tu tylko o serce w sensie „romantycznym” jak dobre samopoczucie czy szybsze jego bicie na widok ukochanej osoby, bądź radosnego zdarzenia. Chodzi mi również o serce jak organ. Książka ta pokazuje jak choroby współczesnego świata: strach przed miłością, stres, obawa przed zranieniem, a przez to przed zbliżeniem obniża nasz komfort życia i bardzo negatywnie wpływa na nasze serce. Nadmierny, nieustanny stres może prowadzić nawet do śmierci. W książce zawarte są porady o tym jak ogarniać cały ten bajzel emocjonalny nagromadzany w naszym ciele latami. Jest w niej wiele życiowych przykładów, które jeszcze lepiej obrazują jak radzić sobie z danym problemem. Ogólnie bardzo mnie ta książka zaskoczyła – pozytywnie – polecam ją każdemu, kto czuje się zestresowany albo nie pełny w którymś z tytułowych wymiarów. Niezależnie czy chodzi o Miłość, Seks czy Serce. Serdecznie polecam!

Zdecydowanie początek książki dłużył mi się niemiłosiernie, byłam w stanie rzucić książkę w kąt i zapomnieć, że w ogóle istnieje ale ze względu na to, że tak robić nie lubię zmieniłam swój tok myślowy i uwierzyłam w to, że coś z tej książki wyciągnę. Czy wyciągnęłam wiele? Napewno nie. A raczej w naukowy sposób dowiedziałam się anegdot o których już wiedziałam czy też wyczytałam gdzie indziej. Niemniej zdecydowanie w końcu dowiedziałam się jaka jest różnica pomiędzy atakiem serca i zawałem i co takowe powoduje.

Książka w swój własny indywidualny sposób daje do myślenia co jednak jest plusem, a to dlatego, że w dobie zabiegania rzadko kiedy myślimy o zdrowiu psychicznym jak i fizycznym. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę, że sytuacje z dzieciństwa mogą wpłynąć negatywnie na nasze dorosłe życie. Autor w sposób dostępny opisywał sytuacje z życia swoich pacjentów przez co książkę czytało się dość łatwo (pomijając wszystkie te naukowe zwroty 😂).

Ja tej pozycji nie odrazam bo wydaje mi się, że znajdzie swoich sprzymierzeńców, którzy z chęcią sięgną po tę książkę. Zdaje sobie też sprawę, że wielu czytelników zanudziłoby się podczas czytania i nie znalazło w niej nic dla siebie.

• Psychologia
  • Psychologiczne